Քաղաքական սկանդալ. ՍԴ պաշտոնյան մասնակցել է Բելառուսի դեսպանատան մոտ տեղի ունեցած բողոքի ակցիային 09/18/2020 14:03 | ԼՐԱՀՈՍ
Սահմանադրական դատարանի պաշտոնյայի պատճառով Հայաստանը հայտնվել է քաղաքական սկանդալի մեջ։
Օրերս քաղհասարակության որոշ ներկայացուցիչներ, որոնց պայմանականորեն անվանում են սորոսականներ, բողոքի ակցիա են իրականացրել Երեւանում Բելառուսի դեսպանատան դիմաց՝ ի պաշտպանություն Լուկաշենկոյի հրաժարականը պահանջող ընդդիմադիր գործիչների։
Ակցիայի մասնակիցները Բելառուսի քաղաքական իշխանություններից պահանջում էին ազատ արձակել ձերբակալված ընդդիմադիրներին։ «Փաստինֆո»-ի տեղեկություներով՝ ակցիային միացել է նաեւ ՀՀ Սահմանադրական դատարանի պաշտոնյան՝ ոչ ավել ոչ պակաս՝ արտաքին կապերի բաժնի պետ Արմենակ Մինասյանցը։
Ակցիան իրականացվել է աշխատանքային ժամին և, ստացվում է, որ արտաքին կապերի բաժնի ղեկավարը,որը վայելում է ՀՀ ՍԴ դատավոր Վահե Գրիգորյանի հովանավորությունը, աշխատանքային ժամերին իր աշխատանքային պարտականությունները կատարելու փոխարեն մասնակցում է այլ երկրի ներքին գործերի միջամտող ակցիաներին ու ՀՀ պետական բյուջեից՝ դրա դիմաց ոչ միայն վարձատրություն ստանում, այլ նաեւ Հայաստանին ներքաշում միջպետական սկանդալի մեջ։

Политический скандал: чиновник КС Армении участвовал в акции у здания посольства Беларуси 09/18/2020 14:52 | Лента новостей
Армения оказалась втянутой в политический скандал из-за чиновника Конституционного суда.
На днях некоторые представители гражданского общества, которых условно называют “соросовцами”, провели акцию протеста перед зданием посольства Беларуси в Ереване в знак поддержки оппозиционных деятелей, требующих отставки Лукашенко.
Участники акции требовали от властей Беларуси освободить задержанных оппозиционеров. По сведениям “ФактИнфо”, к акции присоединился также чиновник Конституционного суда РА – не кто-нибудь, а начальник отдела внешних связей Арменак Минасянц.
Акция проводилась в рабочее время и, выходит, что руководитель отдела внешних связей, который пользуется покровительством судьи КС РА Ваге Григоряна, в рабочие часы вместо исполнения своих трудовых обязанностей участвует в акциях, вмешивающихся во внутренние дела другой страны, и получает за это из госбюджета не только вознаграждение, но и втягивает Армению в межгосударственный скандал.