Քաղաքական դիսկուրսը վերածվել է անհեթեթության. Արման Աբովյան 09/18/2020 12:33 | ԼՐԱՀՈՍ
Չեմ ցանկանում անհեթեթ հայտարարություններ մեկնաբանել,- ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը՝ անդրադառնալով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Գագիկ Ծառուկյանի վերաբերյալ հայտարարությանըն, թե «Ինչի գագիկ Ծառուկյանը գրել գիտի՞»:
Նրա խոսքերով՝ իշխանությունները չունեն հակադարձումներ ԲՀԿ-ի բարձրաձայնած խնդիրներին, այդ պատճառով էլ անցնում են անձնական վիրավորանքների: «Այսօր տեսնում ենք այն, ինչ տեսնում ենք՝ քաղաքական դիսկուրսը վերածվել է անհեթեթության»,-ասաց նա:
Լրագրողի այն դիտարկմանը, որ իշխող ուժից էլ ասում են, թե ԲՀԿ-ում հոգեկան խնդիրներ ունեցողներ կան՝ Աբովյանն ասաց, որ իշխող ուժի վերաբերյալ հարցերը պետք է ուղղել իշխող ուժին:

Политический дискурс в Армении превратился в абсурд - Арман Абовян 09/18/2020   13:18  |  Лента новостей
Секретарь парламентской фракции “Процветающая Армения” Арман Абовян не пожелал комментировать заявление премьер-министра РА Никола Пашиняна в адрес лидера ППА Гагика Царукяна.Гагик Царукян отреагировал на пост Никола Пашиняна в FacebookРанее журналисты попросили Пашиняна прокомментировать вчерашнюю  запись Царукяна в Facebook. В ответ Пашинян лаконично проронил: "А что Гагик Царукян умеет писать?"
“Я не хочу комментировать нелепые заявления”, - сказал в беседе с журналистами в НС Абовян.
По его словам, у представителей власти нет контраргументов против затронутых ППА проблем, поэтому они и переходят на личности. "Мы сегодня также стали очевидцами превращения политического дискурса в абсурд", - заявил он.
В ответ на ремарку журналиста о том, что в правящей силе тоже утверждают, что в ППА есть люди, у которых имеются проблемы с психикой, Абовян предложил направить этот вопрос правящей политсиле.