Կորոնավիրուսից մահացածը 45-ամյա տղամարդ էր 09/18/2020   11:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 18-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 46910 դեպք, որոնցից 42369-ն` առողջացած, 926-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3330 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 255927 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 3769 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 239 նոր դեպք: Ունենք 138 առողջացած:
Մահվան դեպքի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտը եղել է 45 տարեկան տղամարդ և ունեցել է ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 285 է:

От коронавируса в Армении скончался 45-летний мужчина - Минздрав 09/18/2020   11:53  |  Коронавирус
В Армении за прошедшие сутки от коронавируса скончался один человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
За истекшие сутки зафиксировано 239 новых случаев коронавируса, выздоровели 138 пациентов.
По положению на утро 18 сентября, в Армении подтверждено 46 910 подтвержденных случаев коронавируса. Проведено 3769 тестов.
От COVID-19 скончались 926 человек, излечились 42369 пациентов. Фактически на лечени находятся 3330 пациентов. Все проведено 255927 тестов.
"Скончался 45-летний мужчина. У него были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
Накануне скончались еще двое пациентов с подтвержденным коронавирусом, но их смерть наступила по другим причинам. Всего таких случаев 285.