Արցախում կորոնավիրուսի 3 նոր դեպք է հաստատվել 09/18/2020 12:00 | Կորոնավիրուս
Արցախի առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, hանրապետությունում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 3 նոր դեպք: Բոլոր վարակակիրները Ստեփանակերտ քաղաքից են: Մեկը նախկինում հաստատված օջախների շփման շրջանակից է, մյուսների մոտ վիրուսը հայտնաբերվել է բուժհաստատություն դիմելիության ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վարակի օջախը հայտնաբերելու և հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 352 մարդու մոտ, որից 311-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 39, ընդհանուր մեկուսացված է 79 քաղաքացի:

В Арцахе за минувшие сутки выявили 3 новых случая заражения коронавирусом 09/18/2020   12:08  |  Коронавирус
В Арцахе за минувшие сутки выявлено 3 новых случая заражения коронавирусом; все инфицированные – жители Степанакерта. Об этом сообщает информационный штаб со ссылкой на данные министерства здравоохранения Республики Арцах.
Один из них контактировал с зараженными из ранее подтвержденного очага, у других вирус выявлен в результате медицинского обследования. Для выявления очага вируса и установления круга контактов проводятся соответствующие работы.
По данным на 18 сентября, коронавирус в Арцахе был диагностирован у 352 человек, 311 из которых выздоровели. Фактически на лечении находятся 39 пациентов, ещё 79 человек изолированы.
Врачи оценивают состояние здоровья 2 пациентов как тяжелое, еще 8 – как средней тяжести.
С целью проведения тестирования за сутки было взято 54 образца, общее число проведенных тестов – 13 326.