Պոտենցիալ մեզ սարքում են հանցագործ. մարդասպան, ազգակործան օրենք է. ակցիայի մասնակից 09/16/2020   13:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր ազգին ծիծաղը հասանելի չէ, ով էլ ծիծաղում է, ժպտում է, ձևական է ժպտում, պարզապես դիմացինին չվիրավորելու համար։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց կառավարության դիմաց ակցիա իրականացնող քաղաքացիներից մեկը։
Հիշելով 2018թ մայիսյան իրադարձություններով՝ ակցիայի մասնակիցն ասաց, որ ամբողջ ազգն աննկարագրելի երջանիկ էր, սակայն էտապ առ էտապ ազգը սկսեց դժբախտանալ։
Ակցիայի մասնակիցներից մյուսն էլ նշեց, որ շատ տնտեսվարող սուբյեկտներում աշխատող անձինք կթողնեն աշխատանքը, մեծամասնությունը ստիպված գողություն են անելու։
«Պոտենցիալ մեզ սարքում են հանցագործ, օրենքն իրենք են ընդունել։ Այս մարդակործան, ազգասպան օրենքի դեմ ինչպե՞ս պայքարենք»,- ասացա նա՝ նշելով, որ օրենքը կազդի նաև սպառողի վրա։ Նրա խոսքով՝ առաջիկայում կկանգնեն նաև կոմունալ վճարումների խնդրի առաջ, ստիպված՝վաճառելու է իր տունը ՝ պետության հարկերի տակից դուրս գալու համար։
13:17 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲողոքի ակցիա իրականացնող առևտրականները քայլերթով կշարժվեն դեպի ԱԺ
12:21 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ10 տարուց ավել պոտենցիալ հարկատու եմ, բայց այսօր կդառնամ պոտենցիալ հանցագործ. Հագուստ ներկրողները կառավարության մոտ են
11:13 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե իմանայի՝ խաղողը 100 դրամով են վերցնելու, վարկ չէի վերցնի. Խաղողի մթերման ցածր արժեքի դեմ բողոքող գյուղացի
10:44 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԳյուղացիները փակել են Երևան-Երասխ մայրուղին. Բողոքում են խաղողի մթերման ցածր արժեքից
15:22 14/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱկցիա կառավարության շենքի դիմաց. Առեւտրականները բողոքում են մաքսային թանկացումներից
22:04 13/09/2020  |  Միջազգային լրահոսԲելառուսի ՆԳՆ-ն հաստատել է բողոքի ակցիայի ժամանակ կրակոցը
20:22 13/09/2020  |  Միջազգային լրահոսՄինսկում ցուցարարները սկսել են բարիկադներ կառուցել
19:22 13/09/2020  |  Միջազգային լրահոսԲելառուս ուժայինները հերքել են Դրոզդի գյուղի մոտ կրակոցներին մասնակցության մասին լուրերը
18:38 13/09/2020  |  Միջազգային լրահոսԲելառուսի իշխանությունները պահանջել են բողոքի ակցիաների ժամանակ սահմանափակել բջջային ինտերնետը

"Нам не до смеха, нас превращают в потенциальных преступников": импортеры одежды назвали новый закон пагубным для нации 09/16/2020   14:31  |  Лента новостей
Импортеры одежды, недовольные новой процедурой таможенного оформления, проводят акцию протеста у здания правительства Армении.
“Сегодня представителям нации не до смеха, а тем, кому есть дела, лишь формально  улыбаются, чтобы не оскорбить своих визави”, - заявила в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” одна из участниц проходящей перед зданием правительства Армении акции протеста.
Вспоминая майские события 2018 года, участница акции заявила, что “вся нация тогда испытывала неописуемое счастье, однако поэтапно их стали постигать несчастья”.
Еще одна участница акции отметила, что “многие уволятся с работы в хозяйствующих субъектах, а большинству придется воровать”.
“Нас потенциально превращают в преступников. Они принимали закон. Как нам бороться против этого пагубного для человека и нации закона?! – сказала участница акции, указав, что закон негативно скажется и на потребителе. По ее словам, в ближайшее время они столкнутся и с проблемой оплаты коммунальных услуг.
“Они будут вынуждены продать свой дом, чтобы выбраться из-под бремени налогов, которыми обложило государство”, - заявила она.