Արայիկ Հարությունյանը հայտարարել է, որ իր օրակարգում նորարարություններն են. հրաժարականը պահանջողների հետ չի հանդիպի 09/16/2020   11:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը հայտարարել է, որ անիմաստ է համարում հանդիպել իր հրաժարականը պահանջողների հետ։
«Բոլոր այն դեպքերում, երբ կա օրակարգ, ապա այդպիսի օրակարգով պայքարող խմբերի հետ ես անպայման հանդիպում եմ։ Երբ խմբերն իրենց օրակարգում այնպիսի ծայրահեղ կետեր են դնում, ինչպիսին օրինակ իմ հրաժարականի հարցն է, ես անիմաստ եմ գտնում հանդիպել և քննարկումներ իրականացնել այդպիսի խմբերի հետ, որովհետև դա իրենց պայքարի և օրակարգի հարցն է, և ամենևին ոչ իմ օրակարգինը,- ասուլիսում ասաց նախարարը՝ պատասխանելով լրագրողի հարցին՝ ինչո՞ւ նախարարը չի հանդիպում բողոքների ակցիաներով հանդես եկող երիտասարդների հետ։
Նա ընդգծել է, որ իր օրակարգում ոլորտի բարեփոխումներն ու նորություններ բերելու հարցն է։ «Նույն բողոքող երիտասարդների թեմայով՝ ընդունելության քննություններից հետո ես երկու – երեք օր ամենօրյա ռեժիմով հանդիպումներ եմ ունեցել տասնյակ ուսանողների հետ, իսկ այն խումբը, որ բողոքում էր և հետագայում որոշ քաղաքական շրջանակների զոհ դարձավ, չեմ պատրաստվում այդ խմբի հետ հանդիպել, որովհետև իրենց օրակարգն այլ էր։ Կանխագուշակելով այդ օրակարգը, նրանց հետ իմ մասնակցությամբ հանդիպում չի եղել»,- ասել է ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը։
11:25 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿԳՄՍ-ն վարձավճարի խնդիր ունեցող ուսանողներին կաջակցի՞, թե ոչ. Նախարարը խուսափեց պատասխանից
10:56 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ« Իսկ ի՞նչ է քննադատում ընդդիմությունը».ԿԳՄՍ նախարարն անտեղյակ է
10:46 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Անցած ամիսների ընթացքում մենք Արսեն Ջուլֆալակյանի հետ ունեցել ենք զրո քննարկում». Արայիկ Հարությունյան

Араик Арутюнян считает бессмысленной встречу с протестующими, требующими его отставки 09/16/2020   13:22  |  Лента новостей
Министр образования, науки, культуры и спорта Армении Араик Арутюнян заявил, что считает бессмысленной встречу с протестующими, требующими его отставки.
Что касается встреч с группами, которые проводят акции, то, по словам министра, если у них есть повестка, то он проводит с ними встречи, а если они ставят в основу своей повестки такие радикальные пункты, как его отставка, то он считает бессмысленным проводить встречи и обсуждения с таким группами.
"Потому что это вопрос их борьбы и повестки, но никак не моей. Моей задачей является реформа системы и привнесение в сферу нововведений", - сказал Арутюнян.
В качестве примера Арутюнян указал проведенные им в ежедневном режиме многочисленные встречи с не поступившими в вузы абитуриентами.
“А с той группой, которая протестовала и в дальнейшем стал жертвой некоторых политических кругов, я не собираюсь встречаться, потому что у них иная повестка…”,- заявил он.