Ռ.Հ.Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնի մանկական քաղցկեղի և արյան հիվանդությունների կենտրոնի ղեկավար Գևորգ Թամամյանն ազատման դիմում է գրել 09/15/2020 11:59 | Մեկնաբանություն
«Ուզում եմ տեղեկացնել, որ քիչ առաջ ներկայացրել եմ ազատման դիմում Հայաստանի մանկական քաղցկեղի և արյան հիվանդությունների կենտրոնի ղեկավարի պաշտոնից և Արյունաբանական կենտրոնում որպես մանկական ուռուցքաբան-արյունաբան հետագա աշխատանքից, ֆեսյբուքյան գրառումով այս մասին հայտնում է Հ.Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնի մանկական քաղցկեղի և արյան հիվանդությունների կենտրոնի ղեկավար Գևորգ Թամամյանն ու հավելում,-որոշմանս պատճառ է հանդիսացել այն, որ ՀՀ առողջապահության նախարարությունը որոշել է սույն թվականի հոկտեմբերի 1-ից լուծել բժիշկ Սամվել Դանիելյանի պայմանագիրը որպես պրոֆ. Ռ.Հ. Յոլյանի անվան Արյունաբանական կենտրոնի տնօրեն:
Հպարտ եմ և երջանիկ, որ ինձ կարող եմ համարել բժիշկ Դանիելյանի աշակերտը, ում օրինակով տարիներ առաջ ընտրեցի մանկական ուռուցքաբան-արյունաբանի մասնագիտությունը: Երբ 2018թ-ին բժիշկ Դանիելյանը հետ վերադարձավ Հայաստան և նշանակվեց Արյունաբանական կենտրոնի տնօրեն, համարել և համարում եմ այդ նշանակումը հեղափոխության լավագույն ձեռքբերումներից մեկը, ինչը նաև թույլ տվեց համախմբել և միավորել ամբողջ ոլորտը: Վերջին երկու տարիների ընթացքում ահռելի աշխատանք կատարվեց արյունաբանության և մանկական ուռուցքաբանության բնագավառում և համոզված կարող եմ ասել, որ այդ զարգացումն այլևս անշրջելի է:
Շնորհակալ եմ բոլոր նրանց, ովքեր նպաստեցին և մաս կազմեցին այս զարգացմանը, իսկ Հայաստանի մանկական քաղցկեղի և արյան հիվանդությունների կենտրոնի ամբողջ թիմին կխնդրեմ նույն կերպ շարունակեն այն բոլոր զարգացման ծրագրերը, որոնք նպաստելու են ևս մեկ երեխայի առողջացման»:

Руководитель отдела детской онкологии и гематологии Центра Йоляна Геворк Тамамян подал заявление об уходе 09/15/2020   12:29  |  Лента новостей
Руководитель отдела детской онкологии и гематологии Гематологического центра имени профессора Р.О. Йоляна Геворк Тамамян подал заявление об освобождении от занимаемой должности. Об этом сообщил сам Геворк Тамамян на своей странице в Facebook.
“Хочу сообщить, что некоторое время назад подал заявление об освобождении с поста руководителя отдела детской онкологии и гематологии и дальнейшей работы в Гематологическом центре в качестве детского онколога-гематолога”, - написал Тамамян.
Он заявил, что причиной подобного шага стало решение министерства здравоохранения РА расторгнуть с 1 октября текущего года договор с врачом Самвелом Даниеляном как директором Гематологического центра имени Р. О. Йоляна.
"Я горд и счастлив тем, что могу считать себя учеником врача Даниеляна. Следуя его примеру, несколько лет назад я выбрал специальность детского онколога-гематолога. Когда в 2018 году врач Даниелян вернулся в Армению и был назначен директором Гематологического центра, я считал и считаю это назначение одним из лучших достижений революции, что позволило также консолидировать и сплотить воедино всю сферу. За последние два года была продела громадная работа в сфере гематологии и детской онкологии, и я убежден, что процесс развития отныне необратим", - написал он.
Тамамян поблагодарил всех, кто способствовал развитию и внес свою лепту. Он попросил коллег продолжить все программы развития, который будут способствовать выздоровлению еще одного ребенка.