Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանին 09/15/2020   11:46  |  Մեկնաբանություն
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը երեկ ընդունել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանին: Այս ասին հայտնում է Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Տեղեկատվական համակարգի տնօրեն Վահրամ քահանա Մելիքյանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պետություն-եկեղեցի հարաբերություններին առնչվող հարցեր, հանրակրթության ոլորտի բարեփոխումներն ու դրանց հետ կապված Հայ Առաքելական Եկեղեցու առաջարկությունները:
Որոշվել է, որ առաջիկայում տեղի կունենա կրթության հարցերով համապատասխան ենթախմբերի հանդիպումը, որի շրջանակում էլ անդրադարձ կլինի նշված թեմաներին։
10:04 09/09/2020  |  ՄամուլՇուտով սպասվում է 2 նախարարի հրաժարական. Դա խոստացել է անձամբ առաջին դեմքը. «Իրավունք»

Католикос всех армян армян Гарегин II принял главу Минобрнауки Армении Араика Арутюняна 09/15/2020 12:05 | Лента новостей
Его Святейшество Верховный Патриарх и Католикос всех армян Гарегин Второй накануне принял министра образования, науки, культуры и спорта Араика Арутюняна. Об этом сообщает глава пресс-канцелярии Святого Первопрестольного Эчмиадзина иерей Ваграм Меликян.
В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся отношений между государством и церковью, реформ в сфере общего образования и связанные с ними предложения Армянской Апостольской Церкви.
"Решено, что в ближайшее время состоится встреча с участием соответствующей подгруппы по вопросам образования, в рамках которой и будут затронуты указанные темы", - сообщил Ваграм Меликян.