Գառնի գյուղի 33-ամյա բնակիչը մեղադրվում է երկու տարի առաջ ընկերոջն սպանելու մեջ 09/15/2020   13:52  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Աբովյանի քննչական բաժնում կատարված մեծածավալ քննչական և դատավարական գործողությունների արդյունքում ավարտվել է Գառնի գյուղի 33-ամյա բնակչի կողմից շուրջ 2 տարի առաջ ընկերոջն ապօրինաբար դիտավորությամբ կյանքից զրկելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Քննությամբ ձեռք բերված տվյալների համաձայն՝ 2018թ. նոյեմբերի 1-ին  Գառնի գյուղի 33-ամյա բնակիչը՝ ընկերոջ՝ 33-ամյա համագյուղացու և մի քանի այլ ընկերների հետ, ճաշել են Կոտայքի մարզի Գողթ համայնքում գործող ռեստորանային համալիրում: Խնջույքի ավարտից հետո՝ ժամը 17:00-ի սահմաններում, 33-ամյա տղամարդու և վերոնշյալ ընկերոջ միջև վերջինիս կողմից գումար պահանջելու հարցի շուրջ  վիճաբանություն է առաջացել, որի ընթացքում նշված համալիրի ավտոկայանատեղիում 33-ամյա տղամարդը երկու անգամ հարվածել է ընկերոջ քթին և աչքին: Այնուհետև վերջինիս և մյուս համագյուղացու  հետ միասին իր վարած «Մերսեդես Բենց» մակնիշի ավտոմեքենայով ուղևորվել են Գառնի գյուղի ուղղությամբ, որի ընթացքում ավտոմեքենայի մեջ վիճաբանությունը շարունակվել է:
Հասնելով Գառնի գյուղի Գեղարդի խճուղու 2-րդ փակուղում գտնվող շինության մոտ՝ 33-ամյա տղամարդը ընկերոջը հարվածներ հասցնելու նպատակով կտրուկ կայանել է նշված ավտոմեքենան, և երբ վերջիններս դուրս են եկել ավտոմեքենայից, հարվածներ է հասցրել 33-ամյա ընկերոջ գլխի տարբեր մասերին՝ առողջությանը պատճառելով կյանքին վտանգ սպառնացող ծանր վնաս:
Հանցավոր արարքը թաքցնելու նպատակով 33-ամյա տղամարդը՝ համագյուղացու հետ, տուժողին տեղափոխել են «Գառնի առողջության կենտրոն», որտեղ խեղաթյուրելով դեպքի իրական հանգամանքները՝ 33-ամյա տղամարդը կենտրոնի աշխատակիցներին հայտնել է, թե իբր ընկերը թունավորվել է մեծ քանակությամբ ալկոհոլ օգտագործելու հետևանքով և կորցրել գիտակցությունը: Վերջինս նշված կենտրոնի աշխատակիցների նախաձեռնությամբ, անհրաժեշտ բժշկական օգնություն ցուցաբերելու նպատակով, տեղափոխվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոն», որտեղ ստացած մարմնական վնասվածքներից 2018թ. նոյեմբերի 11-ին, գիտակցության չգալով, մահացել է:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ Գառնի գյուղի 33-ամյա բնակչին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի (սպանություն) 1-ին մասով: Վերջինս կալանավորվել է:
33-ամյա տղամարդու մասով նախաքննությունն ավարտվել է, և քրեական գործը՝ մեղադրական եզրակացությամբ ուղարկվել դատարան:
17:33 14/09/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՀամագյուղացու սպանության մեջ մեղադրվող Մարկոսյանն արդեն 2.5 տարի է կալանավորված է. Հարազատների պնդմամբ՝ կեղծ ցուցմունքների հիման վրա
11:30 14/09/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՔննություն է տարվում՝ Գյումրի քաղաքի 35-ամյա բնակչի սպանության հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ
10:35 14/09/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԳյումրիում սպանություն է տեղի ունեցել. սպանվածը 35 տարեկան տղամարդ է
15:46 10/09/2020  |  Քրեական խրոնիկոն39-ամյա տղամարդու սպանություն Արտաշատում
17:00 09/09/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԱբովյան քաղաքի 33-ամյա բնակչին մեղադրանք է առաջադրվել՝ համաքաղաքացու սպանության համար

В Армении застолье друзей закончилось убийством: обнародованы подробности преступления двухлетней давности 09/15/2020   15:06  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении сообщил о завершении предварительного следствия по уголовного делу об убийстве, совершенном около двух лет назад.
Как сообщает пресс-служба СК, следствие установлено, что в ноябре 2018 года 33-летний житель Гарни  со своим 33-летним другом-односельчанином и еще несколькими приятелями обедали в ресторанном комплексе в общине Гохт в Котайкской области. После завершения застолья, примерно в 17:00, между 33-летним мужчиной и вышеупомянутым приятелем возник конфликт из-за денег, которые потребовал последний. В ходе ссоры мужчина на автостоянке компекса дважды ударил друга в нос и глаз. Затем последний вместе с другим односельчанином на автомобиле марки “Мерседес Бенц”, которым управлял он, направились в сторону села Гарни. Спор продолжался и в машине. Доехав до строения, расположенного на Гегардском шоссе в селе Гарни, 33-летний мужчина резко притормозил машину. Когда конфликтующие вышли из автомобиля, мужчина стал бить своего 33-летнего друга по голове.
Чтобы скрыть содеянное, мужчина вместе с односельчанином перевез избитого в "Центр здоровья Гарни", исказив истинные обстоятельства инцидента. 33-летний мужчина сообщил сотрудникам Центра, что его приятель якобы отравился алкоголем и потерял сознание. По инициативе медиков пострадавший был перевезен в ереванский МЦ “Сурб Григор Лусаворич”, где 11 ноября 2018 года скончался от полученных травм, не приходя в сознание.
По достаточной совокупности полученных доказательств, 33-летнему жителю Гарни предъявлено обвинение по части 1 статьи 104(убийство). Он взят под стражу. Предварительное следствие по делу в отношении 33-летнего мужчины завершено. Уголовное дело с обвинительным заключением направлено в суд.