Մեծ գումարներ են մտել Հայաստան՝ մի քանի 100 մլն դոլար, պատասխան պետք է տան պատկան մարմնի ներկայացուցիչները. Էնֆիաջյան 09/15/2020   13:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Առիթ ունեցել ենք այս խորհրդարանում քննարկելու, որ բավականին մեծ քանակով գումարներ են մտել Հայաստան՝ մի քանի 100 մլն դոլար է մտել պատասխան պետք է տան պատկան մարմնի ներկայացուցիչները։ Այս մասին ԱԺ ամբիոնից հայտնեց ԱԺ փոխխոսնակ Վահե Էնֆիաջյանը։
Վերջինս նշեց, որ ներկայիս խորհրդարանական երկրում՝ համավարակի պայմաններում, քննիչ հանձնաժողով ձևավորելու ընդդիմությունն իր իրավունքներն է իրացնում և այս իրավիճակը համակողմանի աշխատելու և վերլուծելու հնարավորություն է ուզում ընձեռել։
«ՀՀ-ում վարակվել է 15.558 քաղաքացի՝ 1 մլն շնչի հարաբերակցության առումով։ ՀՀ-ն տարածաշրջանում վատթարացող տենդենցի մեջ առաջատար դիրք է զբաղեցնում։ Առիթ ունեցել ենք այս խորհրդարանում քննարկելու, որ բավականին մեծ քանակով գումարներ են մտել Հայաստան՝ մի քանի 100 մլն դոլար է մտել, պատասխան պետք է տան պատկան մարմնի ներկայացուցիչները։ Ժամանակը քիչ է, որ անդրադառնամ այն օրինակներին, որ իշխանության ներկայացուցիչները և առհասարակ ոլորտի պատասխանատու նախարարը ինչպիսի մեկնաբանություններ է արել թե դիմակների կարևորության, անկարևորության, մինչև այսօր տեղական արտադրության թեստերի մասով վիճակագրություն չունենք, քննիչ հանձնաժողովը պետք է ստեղծվի և մեղավորները, անպատասխանատու գումարներ ծախսածները, ամեն ինչ պետք է ստվերից դուրս գա։ Ամեն ինչ սկսվեց Գագիկ Ծառուկյանի հայտնի հայտարարությունից։ Իսկ ինչ՞ու չեք հայտարարում, որ նույն Գագիկ Ծառուկյանը, երբ ռիսկերը ի հայտ էին եկել և ամեն ինչ շոշափելի էր , ասում էր, որ խիստ միջոցառումներ պետք է սահմանվեր»,- ասաց Էնֆիաջյանը։
17:39 11/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագիծը կարող կաշկանդող հանգամանք հանդիսանալ լրատվամիջոցների համար․ Վահե Էնֆիաջյանը՝ Ալեն Սիմոնյանի օրինագծի մասին
14:51 10/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎահե Էնֆիաջյանը և Արման Աբովյանը հանդիպում ունեցան բողոքի ակցիա իրականացնող քաղաքացիների հետ
21:19 26/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀանգիստ թողեք հարևաններիս և իմ բնակավայրի բնակիչներին. Վահե Էնֆիաջյան
17:41 20/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎահե Էնֆիաջյանն առաջարկել է բարձրացնել կրթաթոշակները
13:53 14/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎահե Էնֆիաջյանը չի կրակել իմ ուղղությամբ. Արթուր Սարգսյանը տեսանյութ է տարածել
18:30 10/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՔԾ-ն ստացել է Վահե Էնֆիաջյանին առնչվող քրեական գործը
21:54 06/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻրականում իմ միջամտությամբ կանխվել է հանցագործություն. Վահե Էնֆիաջյանը՝ մամուլում տարածվող տեղեկատվությյան վերաբերյալ
17:24 06/08/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՎահե Էնֆիաջյանի մասնակցությամբ միջադեպի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
16:50 29/07/2020  |  ՄեկնաբանությունՀայոց Լեզուն մեր ինքնությունն է, հայ գրականությունը մեր աշխարհայացքը...

Армения получила несколько сотен миллионов долларов; представители компетентных органов должны ответить - Энфиаджян 09/15/2020 13:31 | Лента новостей
В Армению поступили крупные денежные средства в размере нескольких сотен миллионов долларов; представители компетентных органов должны ответить. Об этом с трибуны НС заявил вице-спикер парламента Армении Ваге Энфиаджян.
По его словам, в парламентской стране в условиях пандемии оппозиция реализует свое право на формирование следственной комиссии.
“В Республике Армении на миллион жителей пришлось 15.558 инфицированных. Армения занимает лидирующие позиции в свете ухудшающей в регионе тенденции. У нас был повод в этом парламенте обсудить вопроса, касающийся поступления в Армению нескольких миллионов долларов; представители компетентных органов должны ответить. У меня нет времени, чтобы коснуться комментариев представителей власти и ответственного за сферу министра в целом... До сих пор у нас нет статистики по тестам местного производства. Должна быть создана следственная комиссия, и виновных, тех, кто безответственно расходовал средства, надо вывести из тени. Все началось с известного заявления Гагика Царукяна, когда были выявлены риски, и все было осязаемым. Он говорил о необходимость введения жестких мер”, - сказал Энфиаджян.