«ԲՀԿ» և «ԼՀԿ» խմբակցությունները փորձում են որևէ կերպ առնչություն չունենալ դատական համակարգի և ՍԴ նորացման գործընթացին. Մակունց 09/14/2020 15:27 | Մեկնաբանություն
«Լուսավոր Հայաստանը» և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը դիրքորոշում են որդեգրել և փորձում են որևէ կերպ առնչություն չունենալ դատական համակարգի և ՍԴ նորացման գործընթացին։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը։
Նրա խոսքով՝ կա տեսակետ, որ պետք է լինեն կամ մեր սիրելիները, կամ ոչ ոք չլինի և երրորդը՝ պետք է գոյություն ունեցող դատական համակարգից հասկանանք՝ մերժում ենք բոլոր դատավորներին, թե ոչ, իսկ այժմ թեկնածուները ներկայացնում են իրենց տեսլականը։

Макунц заявила о нежелании “Просвещенной Армении” и ППА быть причастным к обновлению судебной системы 09/14/2020   15:41  |  Лента новостей
Парламентские фракции “Просвещенная Армения” и “Процветающая Армения” каким-то образом пытаются не быть причастными к процессу обновления судебной системе и Конституционного суда(КС). Об это заявила глава правящей фракции “Мой шаг” Лилит Макунц в беседе с журналистами в понедельник.
По ее словам, есть точка зрения, согласно которой либо должны быть наши “любимчики”, либо никто. “В третьих, мы должны по существующей судебной системе понять, отвергаем всех судей или нет. А пока кандидаты представляют свое видение”, - сказал Макунц.