Ծառայությունից խուսափած և քրեական հետապնդման մեջ գտնվող ՀՀ քաղաքացիները կազատվեն քրեական հետապնդումից. Մխիթար Հայրապետյան 09/11/2020   13:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ շրջանառության մեջ է դրվել օրենքի նոր նախագիծ, համաձայն որի՝ 27 տարին լրացած ՀՀ քաղաքացիները, որոնք չեն անցել պարտադիր զինվորական ծառայություն և գտնվում են քրեական հետախուզման մեջ, պայմանագրային զինվորական ծառայողի երկու տարվա աշխատավարձ վճարելու դեպքում կազատվեն քրեական հետապնդումից։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը։
«Բացի այդ, վերոնշյալ գումարը վճարելուց և քրեական հետապնդումից արդեն իսկ ազատվելուց հետո առաջիկա երեք տարվա ընթացքում երկու տարի ժամկետով պայմանագրային զինվորական ծառայություն անցնելու դեպքում վճարված գումարն ամբողջությամբ հետ կստանան, ինչպես նաև հանրային ծառայության անցնելու հնարավորություն կստանան»,-գրել է պատգամավորը։
12:57 03/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Մեր նպատակն է դպրոցներին ապահովել ոլորտի լավագույն մասնագետներով». Մխիթար Հայրապետյան
00:29 03/09/2020  |  ՄարզականՄխիթար Հայրապետյանը խաղացել է Երևան-Արցախ շախմատային մրցաշարում
22:33 30/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄխիթար Հայրապետյանը ստորագրել է Երևան-Արցախ շախմատային հուշագիրը
22:25 27/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄխիթար Հայրապետյանի հանձնաժողովում քննարկվել են հայագիտական առարկաների նոր չափորոշիչները
10:15 22/08/2020  |  ՄամուլԿրթության չափորոշիչների թեման՝ թեժ քննարկման փուլում. ոլորտի ներկայացուցիչները սպասում են նախարարության արձագանքին. «Ժողովուրդ»
23:41 05/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄխիթար Հայրապետյանը հանդիպել է ՀՀ-ում Իրանի դեսպանի հետ
00:00 28/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանի շախմատային մարզադպրոցները պետք է նոր կյանք ստանան. Մխիթար Հայրապետյան
20:52 23/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրևելագիտության ինստիտուտի տնոօրինության հետ հանդիպում է տեղի ունեցել. Քննարկվել են հայ--իրանական հարաբերությունների և տարածաշրջանային զարգացումների վերաբերյալ հարցեր
09:45 23/07/2020  |  ՄամուլԴիմորդների խնդիրն օդում կախված. Ասել են՝ բացառվում է, որ լրացուցիչ տեղեր բացվեն. «Հրապարակ»
17:43 20/07/2020  |  ՄեկնաբանությունՄեր լիակատար եւ անվերապահ աջակցությունն ու համերաշխությունն ենք հայտնում Կիպրոսին. Մխիթար Հայրապետյան

В Армении уклонистам от службы в армии могут дать новый шанс вернуться на Родину 09/11/2020   13:50  |  Лента новостей
В Армении накануне был введен в обращение новый законопроект, согласно которому достигшие 27 лет граждане РА, не прошедшие обязательную воинскую службу и находящиеся в уголовном розыске, будут освобождены от уголовного преследования в случае выплаты ими двухлетнего оклада военнослужащего по контракту. Об этом сообщил депутат от фракции "Мой шаг", глава постоянной парламентской комиссии по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта Мхитар Айрапетян на своей странице в Facebook.
Кроме того, как сообщил он, если после выплаты вышеупомянутой суммы и освобождения от уголовной преследования они пройдут воинскую службу по контракту сроком в два года в течение последующих трех лет, то выплаченная ими сумма будет им полностью возвращена.
Помимо этого, по словам депутата, им будет предоставлена возможность перейти на общественную службу.