Գիշեր-ցերեկ կրակի տակ ապրող մարդիկ պետք է առանձնահատուկ ուշադրության արժանանան. Ծառուկյան 09/11/2020   15:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պետությունը սկսվում է սահմանից։ Գիշեր-ցերեկ կրակի տակ ապրող մարդիկ պետք է տարբերվեն կենտրոնում ապրողներից և արժանանան առանձնահատուկ ուշադրության։ Տավուշի մարզի Ոսկեվան համայնքում իր համակիրների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասաց ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը։
«Էսօր բացի ժողովրդին տուգանելուց, հարկերն ավելացնելուց, ի՞նչ եք արել։ Ես Ձեր տեղն ուղղակի ամաչում եմ։ Պետությունը պետք է ժողովրդի կողքին լինի, հիմնական վարկերը պետք է ներվեն մինչև արտակարգ իրավիճակն անցնի։ Այսօր պետական պարտքն ավելացել է 1 մլրդ 400 մլն դոլարով։ Ի՞նչ է արվել, ու՞մ են օգնել։
Կարող են ամեն ընտանիքի 2 հազար դոլար տալ, որ այս իրավիճակից դուրս գան։ Այսպիսի իշխանություն գոյություն չունի, առաջին օրվանից ասել եմ, որ անփորձ երիտասարդներ են, որոնք փորձ չունեն, լիարժեք չեն կարող արդյունավետ աշխատել և բյուջեի գումարները ճիշտ նպատակին ծառայեցնել»,-նշեց Գագիկ Ծառուկյանը։
09:34 09/09/2020  |  ՄամուլԻշխանությանը բնակչության չնչին տոկոսն է վստահում. ԲՀԿ-ն հարցում է անցկացրել. «Հրապարակ»
22:51 04/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԳևորգ Պետրոսյանը կարող է իր դասախոսական աշխատանքը չհարգել, բայց թող չփորձի մյուսներինը հոլովել որպես անպատվաբեր առաքելություն
15:29 04/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲՀԿ-ն գտնվում է քաղաքական այլ ուժերի ազդեցության տակ. Մակունց
09:59 04/09/2020  |  ՄամուլԱԱԾ-ն ցուցակ է հավաքել. որ ԲՀԿ-ականների դեմ քրեական գործեր կհարուցվեն.«Ժողովուրդ»
11:26 03/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄարզերին կնվիրաբերվեն շտապօգնության մեքենաներ. Միայն Տավուշին կտրամադրվի 5 մեքենա

Гагик Царукян встретился со своими сторонниками в приграничном селе Воскеван(ВИДЕО) 09/11/2020   16:08  |  Лента новостей
Государство начинается с границы. Живущие днем и ночью под обстрелами люди  должны удостоиться особого внимания. Об этом заявил лидер партии “Процветающая Армения” Гагик Царукян в ходе встречи со своими сторонниками в общине Воскеван Тавушской области Армении.
“Что вы сегодня сделали, кроме сборов за штрафы и увеличения налогового бремени? Мне просто за вас стыдно. Государство должно быть рядом с народом. Основные кредиты должны быть прощены до преодоления чрезвычайной ситуации. Сегодня госдолг увеличился на 1 млрд. 400 млн. долларов. Что было сделано, кому они помогли? Могут каждой семье дать по 2 тыс. долларов, чтобы они выкарабкались из сложившейся ситуации. Такой власти не существует. Я с первого же дня говорил, что они неопытные молодые ребята. Они не могут эффективно работать и тратить средства бюджета по назначению”, - заявил Гагик Царукян.