Կորոնավիրուսից մահացածներից ամենատարեցը 89 տարեկան կին է 09/09/2020 11:12 | Կորոնավիրուս
ՀՀ Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ սեպտեմբերի 9-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 45152 դեպք, որոնցից 41023-ն` առողջացած, 905-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2945 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 224559 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 3518 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 199 նոր դեպք: Ունենք 431 առողջացած:
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 89 (կին) և 79 (տղամարդ) տարեկան: Վերջիններս ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 279 է:

За минувшие сутки в Армении от коронавируса скончались двое пациентов 09/09/2020 11:27 | Коронавирус
В Армении за прошедшие сутки от коронавируса нового типа скончались 2 человека, сообщает Министерство здравоохранения республики.
"Скончались 89-летняя женщина и 79-летний мужчина. У них были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
Накануне также скончались еще трое пациентов с подтвержденным коронавирусом, но смерть наступила по другим причинам. Всего таких случаев 279.
За истекшие сутки в Армении выявлено 199 новых случаев заражения коронавирусом, выздоровел 431 пациент. Проведено 3518 тестов.
По положению на утро 9 сентября, в Армении подтверждено 45152 случая заражения коронавирусом. От COVID-19 скончались 905 человек, излечились 41023 пациента. Фактически на лечении находятся 2945 пациентов. Всего проведено 224559 тестов.