Վարչական դատարանը վարույթ է ընդունել Բարգավաճ Հայաստան-ՀՅԴ-Հայրենիք կուսակցությունների համատեղ դիմումը 09/08/2020   13:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչական դատարանը վարույթ է ընդունել Բարգավաճ Հայաստան-ՀՅԴ-Հայրենիք կուսակցությունների համատեղ դիմումը, որով վիճարկվում է ՀՀ պարետի կողմից քաղաքացիների վրա դրված դիմակի կրման պարտադիր պահանջի օրինականությունը: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը։
«Եվս մեկ անգամ վերահաստատում եմ, որ բոլոր հնարավոր օրինական միջոցներով պայքարելու ենք անձանց իրավունքների ապօրինի սահմանափակումների դեմ:
Դատական նիստերի և դրանց արդյունքների մասին կտեղեկացնենք հավելյալ»,-գրել է պատգամավորը:
12:07 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեք կուսակցությունների աշխատանքային խումբը ԱԺ որոշման նախագիծ է մշակել, որով առաջարկում է վերացնել հավաքների ազատության սահմանափակումը

Административный суд Армении принял к производству совместное обращение трех партий 09/08/2020   13:55  |  Лента новостей
Административный суд Армении принял к производству совместное заявление партий “Процветающая Армения”, АРФ “Дашнакцутюн” и “Родина”, которым оспаривается законность возложенного на граждан комендантом РА обязательного требования о ношении маски. Об этом сообщила депутат от парламентской фракции “Процветающая Армения” Ивета Тоноян.
“Еще раз подтверждаем, что всеми возможными законными средствами будем бороться против незаконных ограничений прав людей. О судебных заседаниях и их итогах сообщим дополнительно”, - написала депутат.