Ռոբերտ Քոչարյանի գույքի վրա դրված արգելանքը վերացնելու միջնորդությունը քննարկվում է դռնփակ 09/08/2020 15:54 | 2-րդ նախագահի գործով դատավարությունը
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, դռնփակ ռեժիմով քննարկվում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գույքի վրա դրված արգելանքը վերացնելու մասին միջնորդությունը։
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 4-ին դատարանը հետաձգել էր գույքի վրա դրված արգելանքը վերացնելու մասին միջնորդության լուծումը՝ մինչև էական հանգամանքների ի հայտ գալը և կալանադրված գույքի արժեքի որոշումը։ Դատարանը պահանջել էր Ռոբերտ Քոչարյանի արգելանքի տակ գտնվող գույքի և բանկային հաշիվների վերաբերյալ ամբողջական տեղեկություն տրամադրել։
«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ պաշտպան Արամ Վարդևանյանն այսօրվա դատական նիստին հայտարարեց, որ պատրաստ է ներկայացնել անհրաժեշտ տեղեկությունը, սակայն խնդրեց միջնորդությունը քննարկել դռնփակ ռեժիմով։ Արձանագրենք, որ գույքի վրա դրված արգելանքը վերացնելու մասին միջնորդությունը և կից փաստաթղթերն իր մեջ բանկային գաղտնիք է պարունակում։

Суд рассматривает ходатайство о снятии ареста с имущества Роберта Кочаряна за закрытыми дверями 09/08/2020   16:25  |  Суд по делу второго президента РА
В суде общей юрисдикции под председательством судьи Анны Данибекян в закрытом режиме рассматривается ходатайство о снятии ареста, наложенного на имущества второго президента Армении Роберта Кочаряна.
Напомним, 4 августа суд отложил разрешение ходатайства о снятии ареста с имущества до появления существенных обстоятельств и определения стоимости арестованного имущества. Суд потребовал предоставить полную информацию об арестованном имуществе и банковских счетах.
Как передает корреспондент “ФактИнфо”, адвокат Арам Вардеванян на сегодняшнем судебном заседании заявил о готовности предъявить необходимую информацию. При этом он попросил рассмотреть ходатайство в закрытом режиме. Отметим, что ходатайство о снятии ареста с имущества и прилагаемые к нему документы содержат банковскую тайну. Суд удовлетворил прошение о продолжении заседания за закрытыми дверями.