Կորոնավիրուսից մահացածներից ամենաերիտասարդը 50 տարեկան տղամարդ է 09/07/2020 11:19 | Կորոնավիրուս
ՀՀ Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ սեպտեմբերի 7-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 44845 դեպք, որոնցից 40121-ն` առողջացած, 900-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3549 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 219177 թեստավորում: Այս
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 1038 թեստավորում, որից ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 62 նոր դեպք և 32 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 70 (տղամարդ), 65 (կին) և 50 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։

В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались 3 человека 09/07/2020   11:23  |  Коронавирус
В Армении за прошедшие сутки от коронавируса нового типа скончались 3 человека, сообщает Министерство здравоохранения республики.
"Скончались женщина 65-ти лет и двое мужчин в возрасте 70 и 50 лет. У них были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении. За истекшие сутки выявлено 62 новых случая заражения коронавирусом, выздоровели 32 пациента.
По положению на утро 7 сентября, в Армении подтверждено 44845 случаев коронавируса. От COVID-19 скончались 900 человек, излечился 40121 пациент. Фактически на лечении находятся 3549 пациентов. Всего проведено 219177 тестов.
14:12 04/09/2020  |  Лента новостейЧто станет с комендатурой и придется ли носить маски? Замглавы Минюста раскрыл детали перехода от режима ЧП к карантину