Բոլոր նրանք, որոնք տուժել են «Բյութի օֆ Արմենիա» տուրիստական կազմակերպության գործունեությունից, կարող են դիմել ՔԿ 09/07/2020   13:15  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երեւան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու «Բյութի օֆ Արմենիա տուր» տուրիստական գործակալության տնօրենի կողմից խաբեության եւ վստահությունը չարաշահելու եղանակով գումարներ հափշտակելու դեպքերի բոլոր հանգամանքները:
ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի (խարդախություն)  հատկանիշներով քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ՀՀ ոստիկանությունից վարույթն իրականացնող մարմին է ստացվել մի շարք քրեական գործեր՝ նշված տուրիստական գործակալության կողմից խարդախությամբ  գումարներ հափշտակելու դեպքերի առթիվ, որոնք միացվել են մեկ վարույթում։
Նախաքննությունը շարունակվում է, կատարվում են քննչական եւ դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի հանգամանքների բազմակողմանի, լրիվ եւ օբյեկտիվ քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:
Բոլոր այն քաղաքացիներին, ովքեր տուժել են «Բյութի օֆ Արմենիա» տուրիստական կազմակերպության գործունեությունից, խնդրում ենք դիմել ՀՀ քննչական կոմիտեի Երեւան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին (hասցե՝ ք.Երեւան, Վրացյան 90)։
18:09 29/06/2020  |  Քրեական խրոնիկոն5 տարվա ազատազրկում՝ առանձնապես խոշոր չափերով հափշտակության համար․ բավարարվել է պատճառված վնասի չափով դատախազի ներկայացրած քաղաքացիական հայցը։
19:42 24/06/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԴարանակալած ոստիկանները բռնել են մարզահամերգային համալիրից գողություն կատարող երիտասարդներին
23:11 27/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀայրապետյանը պատվիրել է իմ սպանությունը, Տ. Սարգսյանի անունն օգտագործել եմ, որ պաշտպանվեմ
16:51 27/05/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԱռերևույթ պաշտոնեական կեղծիքներ և հափշտակություն ՀՀ ԳԱԱ «Գ.Ս.Դավթյանի անվան հիդրոպոնիկայի պրոբլեմների ինստիտուտ» ՊՈԱԿ-ում
10:33 14/04/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԱռերևույթ առանձնապես խոշոր չափերի հափշտակություն՝ «Վանաձորի թիվ 1 պոլիկլինիկայում». քրեական գործ է հարուցվել

СК Армении выясняет обстоятельства мошеннического хищения денег у граждан со стороны одной из турфирм 09/07/2020   16:10  |  Криминальная хроника
В следственном управлении СК Армении по Еревану ведется расследование для установления всех обстоятельств случаев хищения сумм директором туристической компании “Бьюти оф Армения тур” путем обмана и злоупотребления доверием. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета республики.
В ходе предварительного расследования уголовного дела, возбужденного по признакам статьи 178(мошенничество) УК РА,  из полиции поступил ряд уголовных дел по фактам хищения денег путем обмана со стороны данной туркомпании, которые были объединены в одно производство.
Предварительное следствие продолжается, проводят следственные и иные процессуальные действия для обеспечения разностороннего, полного и объективного расследования обстоятельств произошедшего.
“Всех тех граждан, которые пострадали от действий туристической компании “Бьюти оф Армения тур”, просим обратиться в следственный отдел по ереванским административным районам Кентрон и Норк-Мараш  (адрес: Ереван, улица Врацяна, 90)”, - говорится в сообщении.
18:11 29/05/2020  |  Криминальная хроникаУ итальянского мага изъяли имущество на 3,6 млн евро
13:54 03/10/2019  |  Криминальная хроникаВ Армении разоблачили автоподставщика, неплохо "заработавшего" на инсценировке ДТП с участием дорогих машин
15:24 26/09/2019  |  Криминальная хроника“Кража на миллионы”: в Армении заключенный и его знакомая проворачивали аферы с недвижимостью(Видео)
16:43 20/11/2018  |  Криминальная хроникаВ Армении гражданин Ирана пытался обмануть банк на 1 млн. евро
10:35 07/09/2018  |  Криминальная хроникаЗаключенный в Армении вымогал деньги от имени "высокопоставленного чиновника"