«Օրենքով գողի»-ի ազգականներին փորձել են սպանել. քննչական կոմիտեն հարուցել է քրեական գործ 09/03/2020   18:39  |  Քրեական խրոնիկոն
2020թ. սեպտեմբերի 3-ին՝ ժամը 14:40-ին, ՀՀ ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ  Երևան քաղաքի Հալաբյան փողոցում կրակոցներ են հնչել, 4 անձ՝ հրազենային մարմնական վնասվածներով, տեղափոխվել է «Արմենիա» և «Նաիրի» բժշկական կենտրոններ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը, կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, որի արդյունքում հայտնաբերվել են արնանման հետքեր, կրակված պարկուճներ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104 հոդվածի (սպանության փորձ) 2-րդ մասի և 235-րդ հոդվածի (ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը) 1-ին մասի հատկանիշներով:

Родственников "вора в законе" пытались убить: СК Армении возбудил уголовное дело 09/04/2020 09:20 | Криминальная хроника
Стрельба произошла накануне днем в Ереване. Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 3 сентября в 14:40 в Полицию поступило сообщение о том, что на лице Алабяна в Ереване раздались выстрелы, а четверо граждан с огнестрельными ранениями доставлены в медцентры "Наири" и "Армения".
На место выехала оперативно-следственная группа. Произведен осмотр места происшествия, в результате которого обнаружены следы, похожие на кровь, и стреляные гильзы.
По факту возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 34-104(покушение на убийство) и части 1 статьи 235(незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств). Назначены экспертизы. Ведется предварительное расследование.