Երևանում կրակոցներ են հնչել. «օրենքով գող» Կանևսկոյի քրոջ տղան տեղափոխվել է հիվանդանոց 09/03/2020   16:49  |  Քրեական խրոնիկոն
Քիչ առաջ Երևանի Աջափնյակ վարչական շրջանում  կրակոցներ են հնչել։
Ոստիկանությունից «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեցին, որ հիվանդանոցներից ահազանգեր է ստացվել, որ հրազենային վնասվածքներով երեք քաղաքացի է տեղափոխվել։ Նրանց փոխանցմամբ՝ այս պահին օպերատիվ-քննչական խումբը գտնվում է դեպքի վայրում։ Նշենք, որ մամուլում շրջանառվող տեղեկությունների համաձայն՝ վիրավորներից երկուսն «օրենքով գող» Արմեն Կանևսկոյի քրոջ որդիներն են։
Վիրավորները հիվանդանոց են տեղափոխվել Աջափնյակ վարչական շրջանի Հալաբյան փողոցից։
Հիշեցնենք, որ Արմեն Կանեւսկոյը մահացել է տարիներ առաջ՝ հիվանդանոցում։
Կանևսկոյը հայտնի էր հանցավոր աշխարհում «կնքահոր» համարում ունեցող Դեդ Հասանի հետ մտերիմ հարաբերություններով, ավելին՝ նա համարվում էր Դեդ Հասանի «աջ ձեռքը», ինչպես նաև նրա «մարդը» Կուբանում։
Մյուս եղբայրը՝ Արտյոմ Կանեւսկոյը, որը համարվում է քրեական հեղինակություն, բնակվում է Երեւանում ու քրոջ որդիները հաճախ շրջում են հենց նրա հետ։
18:22 16/01/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԱրտյոմ Կանևսկոյի մոտ զենք հայտնաբերելու փաստով նյութեր են նախապատրաստվում
16:12 07/01/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՔրեական հեղինակություն համարվող Կանեւսկոյի մոտ հայտնաբերված զենքերը օրինական են. Փաստաբան
18:43 27/11/2019  |  Դատական ռեպորտաժներԱրտյոմ Կանեւսկոյի գործով վկան բերման կենթարկվի դատարան. Նա հայտարարել է, որ մեկնում է Հայաստանից
16:48 14/11/2019  |  Դատական ռեպորտաժներԻմացել են, որ ինքն ունի հաշմանդամություն՝ «փռել են ասֆալտին. Քրեական հեղինակություն Կանեւսկոյի գործով հարցաքննվել են վերջինիս հրավիրած վկաները

Стрельба прогремела в Ереване: в больницу доставлены племянники “вора в законе” Армена Каневского 09/03/2020 17:01 | Криминальная хроника
Выстрелы раздались немногим ранее в ереванском районе Ачапняк.
Как сообщили в ответ на запрос “ФактИнфо” в Полиции, из медцентра поступили сообщения о госпитализации трех граждан с огнестрельными ранениями. В ведомстве проинформировали, что в настоящее время на месте работает оперативно-следственная группа.
Согласно муссируемым в прессе сведениям, двое из раненых являются сыновьями сестры “вора в законе” Армена Каневского.
Раненые были доставлены в больницу с улицы Алабяна в столичном районе Ачапняк.
Напомним, Армен Каневской скончался несколько лет назад в больнице.
Каневской был известен в криминальном мире близкими отношениями с “крестным отцом” с Дедом Хасаном. Более того, он считался “правой рукой” Деда Хасана, а также его “ставленником” на Кубани. Другой его брат – Артем Каневской, который считается криминальным авторитетом, проживает в Ереване, и его племянники часто разъезжают с ним.