«Ամուսինը փաստաթղթի համար եկել է Հայաստան ու պլեն է մնացել ամենաբուն իմաստով» ցուցարարները պահանջում են ՌԴ գնալ 09/03/2020   11:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարության շենքի դիմաց բողոքի ակցիա էր։ Ցուցարարները պահանջում են  ՌԴ գնալ։ Ասում են՝ վեց ամիս է, շատերը ընտանիքից առանձնացել են, ճանապարհները փակ են, իրենք առանց աշխատանքի և բնակության վայրի մնացել են Հայաստանում։  Արտագնա աշխատող Արթուր Ոսկանյաննասաց, որ հարցին լուծում են ուզում՝ սահմանները բացեն, իրենց հստակ ասեն, թե երբ կկարողանան մեկնել ՌԴ։
«Ասում են արտակարգ դրությունը դուրս է գալիս, բայց կարանտինային ինչ որ պայմաններա լինելու։ Մենք բոլորս էլ տեղյակ չենք, ի՞նչ պայմաններա լինելու։ Սահմանները փակ են մնալու, թե՞ ինչ որ արտոնություններ են լինելու։ Մեզ դա է հետաքրքրում՝ սահմանների բացումը, որովհետև չի կարելի ընտանիքին բաժանել իրարից։ Օրինակ՝ ամուսինը դակումենտի համար եկել է Հայաստան ու պլեն է մնացել ամենաբուն իմաստով։ Մարդ կա երեխայի հետ էստեղ է , բայց ամուսինն էնտեղ է։ Դուրս է գալիս 5-6 ամիս իրարից բաժանել են։ Բա էս մարդիկ ո՞ւմ դիմեն։ Այս մարդկանց պետք է հստակ պատասխան տան։ Եթե ասեն չեն բացում՝ կիմանանք ինչ անենք։ Բոլորն ուզում են գնան իրենց աշխատանքին, դպրոցը, մանկապարտեզը։ Ով դիմել է , ասում են՝ սպասեք տեսնենք ինչ է լինում։ Թե կարանտինային ինչ պայմաններ են, իրենք կիմանան, անհայտ է ոնց է լինելու»։
11:29 03/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սև ցուցակ ես ընկնում ու եթե հացի փող չունենաս, բանկից փող չես կարա վերցնես հաց առնես» ՌԴ գնալու պահանջով ակցիա Կառավարության դիմաց
22:23 01/09/2020  |  Միջազգային լրահոսԹրամփը հանդես է եկել ի պաշտպանություն երկու ցուցարարներին գնդակահարած դեռահասի
21:07 01/09/2020  |  Միջազգային լրահոսԲողոքող ուսանողները ճեղքել են ուժայինների շրջափակումը Մինսկի կենտրոնում
13:47 01/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԽաղողի մթերման գինն իջեցվել է, ծավալները նվազեցվել. Խաղողագործները բողոքում են
13:41 31/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՔրդական համայնքի ներկայացուցիչները նամակ հանձնեցին ՄԱԿ-ի գրասենյակ. Պահանջում են ժողովրդավարություն Թուրքիայում, Իրաքում, Սիրիայում
21:21 30/08/2020  |  Միջազգային լրահոսՄիապետները կոչ են արել չտապալել Թաիլանդի թագավորին
20:53 30/08/2020  |  Միջազգային լրահոսՀայտնել են՝ բողոքի ակցիաների ժամանակ Լուկաշենկոյի գտնվելու վայրի մասին. Նախագահը կրկին հայտնվել է ինքնաձիգը ձեռքում

Желающие выехать в Россию проводят очередную акцию протеста перед зданием правительства Армении 09/03/2020 11:55 | Лента новостей
Перед зданием правительства Армении прошла акция протеста. Демонстранты добиваются разрешения на выезд в РФ. Они рассказывают, что уже полгода многие живут вне семьи и что из-за закрытия границ они остаются в Армении без работы и жилья.
Один из гастарбайтеров Артур Восканян заявил, что они добиваются решения проблемы, в частности открытия границ. Они хотят, чтобы им четко заявили, когда они смогут выехать в Россию.
“Говорят, режим чрезвычайного положения отменяется, но планируется ввести какие-то карантинные условия. Никто из нас не в курсе будущих условий: границы останутся закрытыми или предусматриваются определенные льготы? Нас интересует, откроют ли границу. Потому что нельзя разлучать членов семей. Например, муж приехал в Армению за документами и остался в плену в буквальном смысле. Есть люди, которые находятся здесь вместе с ребенком, но муж там. Получается, что они уже 5-6 месяцев живут в разлуке. К кому этим людям обращаться? Им надо дать конкретный ответ. Если скажут, что не откроют, то поймут, как им быть дальше. Все хотят вернуться на свою работу, в школу, детский сад”, - сказал он, отметив, что обращающимся предлагают подождать.