Ռայնիսի փողոցում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով հիվանդանոց տեղափոխված 41-ամյա տղամարդը մահացել է 08/29/2020 12:00 | Արտակարգ պատահարներ
Օրեր առաջ Երևանի Ռայնիսի փողոցում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով տուժած քաղաքացիներից մեկը մահացել է։ Քիչ առաջ Երևանի թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցում մահացել է Ռայնիսի փողոցի 1-ին շենքի բնակիչ 41-ամյա Էդգար Մ-ն։ Այս մասին
«Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեց ԵՊԲՀ աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը։
Նշենք, որ տղամարդը հիվանդանոց էր տեղափոխվել ծայրահեղ ծանր վիճակում, տղամարդն ի սկզվբանե ունեցել է կյանքի հետ անհամատեղելի վնասվածքներ։ Դանիելյանի փոխանցմամբ՝ հիվանդանոց տեղափոխված քաղաքացիներից մյուսի վիճակը կայուն է, նա դեռևս հիվանդանոցում է։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ օգոստոսի 26-ին, ժամը 07:18-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Ռայնիսի փողոցի թիվ 3 հասցեում գազի արտահոսքից տեղի է ունեցել պայթյուն, շենքը մասնակի փլուզվել է։ Փլատակների տակից դուրս է բերվել երկու քաղաքացի, որոնք տեղափոխվել էին հիվանդանոց, իրականացվել է 21 քաղաքացու տարհանում։ Նշենք, որ Էդգար Մ.-ն պայթյունի հետևանքով զոհված երկրորդ քաղաքացին է։ Օգոստոսի 26-ին փրկարարները փլատակների տակից դուրս են բերել 56-ամյա տղամարդու դի, ով շենքի 3-րդ հարկի բնակիչ էր։

В больнице скончался 41-летний мужчина, пострадавший в результате взрыва на улице Райниса в Ереване 08/29/2020   12:30  |  Чрезвычайное просшествие
В больнице скончался 41-летний мужчина, пострадавший в результате взрыва с последующим обрушения здания на улице Райниса в Ереване.
Немногим ранее в Первой университетской больнице Еревана скончался 41-летний Эдгар М. проживавший в доме по улице Райниса, 1. Об этом сообщила в ответ на запрос "ФактИнфо" руководитель аппарата ЕГМУ Шушан Даниелян.
Отметим, что мужчина был доставлен в больницу в крайне тяжелом состоянии. У него изначально были диагностированы несовместимые с жизнью травмы. Ранее сообщалось, что в больницу была госпитализирована также одна женщина. По словам Даниелян, ее состояние оценивается как стабильное. Она все еще остается в больнице.
26 августа, в 07:18 на пульт дежурного Национального центра управления в кризисных ситуациях поступила информация о том, что из-за утечки газа в одном из домов на улице Райниса в Ереване произошел взрыв; здание частично обрушилось. Из-под завалов вызволили двоих пострадавших, которые были госпитализированы в больницу. Также была произведена эвакуация 21 гражданина. Отметим, что Эдгар М. – второй гражданин, который погиб в результате взрыва. 26-го августа из-под завалов спасатели извлекли тело 56-летнего мужчины, который проживал на третьем этаже вышеупомянутого здания.