Պայթյուն Երեւանում, շենքը փլվել է, կան տուժածներ 08/26/2020 09:20 | Արտակարգ պատահարներ
Օգոստոսի 26-ին, ժամը 07:18-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Ռայնիսի փողոցի թիվ 3 հասցեում գազի արտահոսքից տեղի է ունեցել պայթյուն, շենքը մասնակի փլուզվել է։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից հինգ մարտական հաշվարկ, մեկ ավտոսանդուղք, Փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի երկու փրկարարական խումբ, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի, Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի օպերատիվ և Բուժապահովման վարչության հերթապահ խմբերը, Հոգեբանական աջակցության բաժնի հրահանգիչը։
Դեպքի վայրում են գտնվում ՀՀ վարչապետ Ն․ Փաշինյանը և ԱԻ նախարար Ֆ․ Ցոլակյանը։
Ըստ նախնական տվյալների փլատակների տակից դուրս է բերվել երկու քաղաքացի․ իրականացվել է 21 քաղաքացու տարհանում։

Взрыв прогремел в Ереване: обрушилась часть здания, из-под завалов вызволили двух человек 08/26/2020   09:37  |  Чрезвычайное просшествие
Взрыв прогремел в Ереване сегодня рано утром в Ереване.
Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, 26-го августа в 07:18 в Национальный центр управления в кризисных ситуациях поступило сообщение о том, что в одном зданий на улице Райниса в Ереване из-за утечки газа произошел взрыв; здание частично обрушилось.
На место выехали пять боевых расчетов, одна автолестница, две спасательные группы специального назначения, дежурные оперативные и медицинские группы Наццентра кризисного управления и отдела по организации работ по пожаротушению и спасательных работ, психолог.
На месте взрыва находятся премьер-министр Армении Никол Пашинян, глава МЧС Феликс Цолакян.
По предварительным данным, из-под завалов вызволили двоих граждан. Произведена эвакуация 21 гражданина.