Դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ՝ Գագիկ Խաչատրյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ որոշում կայացնելու 08/26/2020   19:55  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Արթուր Մկրտչյանի նախագահությամբ, հեռացել է խորհրդակցական սենյակ՝ Գագիկ Խաչատրյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ որոշում կայացնելու։
Իսկ թե երբ կհրապարակվի դատարանի որոշումը, առայժմ հայտնի չէ, նախագահող դատավորը հայտնեց՝ կտեղեկացնեն։
Հիշեցնենք, որ այսօր կայացել է ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանի և Կարեն Խաչատրյանի գործով առաջին դատական նիստը, որի ընթացքում քննարկվել է Գագիկ Խաչատրյանի խափանման միջոցի հարցը։ Մեղադրող կողմը պնդել է՝ Գագիկ Խաչատրյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը պետք է մնա անփոփոխ, իսկ պաշտպանական կողմը միջնորդել է ազատ արձակել Գագիկ Խաչատրյանին, ընտրել անազատության հետ կապ չունեցող խափանման միջոց՝ առնվազն գրավ կիրառել։
12:11 25/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԳագիկ Խաչատրյանը ցանկություն է հայտնել մասնակցել նիստին. այն կկայանա վաղը
11:27 25/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄեկնարկում է Գագիկ Խաչատրյանի և Կարեն Խաչատրյանի գործի քննությունը
09:39 15/08/2020  |  ՄամուլՀակակոռուպցիոն մասնագիտացված դատարանը սկսելու է գործել 2021 թ. երկրորդ կիսամյակից. «Ժողովուրդ»

Суд удалился на совещание для вынесения решения по вопросу о мере пресечения в отношении Гагика Хачатряна 08/26/2020   20:29  |  Судебный репортаж
Суд общей юрисдикции Ереване под председательством судьи Артура Мкртчяна удалился в совещательную комнату для вынесения решения по вопросу о мере пресечения в отношении бывшего министра финансов Армении, экс-председателя Комитета госдоходов РА Гагика Хачатряна.
Дата оглашения решения пока не известна. Председательствующий на суде судья заявил, что об этом сообщат.
Напомним, сегодня состоялось первое заседание суда по делу Гагика Хачатряна и его племянника, бывшего руководителя управления внутренней безопасности КГД Карена Хачатряна, в ходе которого рассматривался вопрос о мере пресечения в отношении экс-главы Минфина Армении.
Сторона обвинения требовало оставить неизменной меру пресечения в отношении Гагика Хачатряна, а защита ходатайствовала об освобождении его изпод стражи, избрании меры пресечения, не связанной с лишением свободы, применении как минимум залога.