Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուրուգվայի նախագահին՝ Անկախության օրվա առթիվ 08/25/2020 11:09 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետության նախագահ Լուիս Լակալե Պոուին՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ եւ Ուրուգվայի բարեկամ ժողովրդին ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով խաղաղություն եւ բարգավաճում:
Հայ-ուրուգվայական ավանդական ջերմ եւ բարեկամական կապերն ամուր հիմք ունեն, որոնց շնորհիվ մեր պետությունների միջեւ ձեւավորվել են անկեղծ երկխոսություն եւ արդյունավետ գործակցություն:
Լիահույս եմ, որ մեր երկու երկրների միջեւ ձեւավորված բարեկամական հարաբերություններում կարձանագրենք նորանոր հաջողություններ՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության»:

Пашинян поздравил президента Уругвая с Днем независимости 08/25/2020   12:45  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Восточной Республики Уругвай Луису Лакалье Поу по случаю Дня независимости страны.
В послании, опубликованном на сайте правительства Армении, в частности, говорится:
“Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Уругвая с национальным праздником - Днем независимости, желаю мира и процветания.
Традиционно теплые и дружественные армяно-уругвайские связи имеют прочную основу, благодаря которой между нашими странами сложились искренний диалог и эффективное сотрудничество.
Надеюсь, что в сложившихся между нашими двумя странами дружественных отношениях мы добьемся новых успехов на благо наших народов”.