Կորոնավիրուսից մահացած 4 անձանցից ամենաերիտասարդը 61-ամյա կին է 08/25/2020 11:25 | Կորոնավիրուս
Օգոստոսի 25-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 42936 դեպք, որոնցից 36475-ն` առողջացած, 858-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5343 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 196873 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 111 նոր դեպք և 426 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել է 61 (կին), 65 (տղամարդ), 70 (տղամարդ) և 67 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 260 է:

За прошедшие сутки в Армении от коронавируса скончались четверо пациентов 08/25/2020   11:35  |  Коронавирус
В Армении за минувшие сутки от коронавируса нового типа скончались 4 человека, сообщает Министерство здравоохранения республики.
"Относительно случая смерти сообщаем, что скончались две женщины в возрасте 61 года и 67 лет и двое мужчин в возрасте 65 и 70 лет. У всех были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
В Минздраве отметили также, что накануне скончались еще четыре пациента с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила по другим причинам. Всего таких случаев 260.
За прошедшие  сутки выявлено 111 новых случаев заражения коронавирусом, выздоровели 426 пациентов.
По данным на утро 25 августа, в Армении подтверждено 42936  случаев заражения коронавирусом нового типа. От COVID-19 скончалось 858 человек, излечились 36475 пациентов. Фактически на лечении в данный момент находятся 5343пациента. Всего проведено 196873 тестирования.