«Առաջին հերթին հիշենք Ադամ Սահակյանին և Գևորգ Վարդանյանին։ Այսօր նրանց ծննդյան օրն է» Սերժ Սարգսյանը պատասխանում է Ապրիլյան պատերազմին առնչվող հարցերին 08/19/2020   12:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մեկնարկել է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի մամուլի ասուլիսը: Մինչ ասուլիսը սկսելը ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ներկաներին առաջարկեց հարգանքի տուրք մատուցել ապրիլյան քառօրյայի բոլոր մասնակիցներին՝ ողջերին և մահացածներին։
«Առաջին հերթին հիշենք Ադամ Սահակյանին և Գևորգ Վարդանյանին։ Այսօր նրանց ծննդյան օրն է։ Փառք նրանց և մեր երախտագիտությունը նրանց ծնողներին հարազատներին, մերձավորներին և բոլոր նրանց, ովքեր հիշում և այսօր էլ նրանց հարգանքի տուրքն են մատուցում»։
Հիշեցնենք, որ պաշտոնաթողությունից հետո Սերժ Սարգսյանն իր առաջին մամուլի ասուլիսը հրավիրել է 2016 թվականի Ապրիլյան պատերազմի թեմայով։
16:08 07/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՉէի կարող չգնալ հանձնաժողովի նիստին, որովհետև թաքցնելու ոչինչ չունեմ. Սերժ Սարգսյան
15:21 07/08/2020  |  ՔաղաքականԵրկար ժամանակ լռում էի, քանի որ չէի ցանկանում՝ երկրում իրավիճակն ավելի վատթարանար. Սերժ Սարգսյան
11:27 07/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Խոսենք անկեղծ. Սերժ Սարգսյանն Ապրիլյան պատերազմի մասին»
14:48 06/08/2020  |  Դատական ռեպորտաժներԴատարանն անհարգելի համարեց դատական նիստին Սերժ Սարգսյանի բացակայությունը․ նիստը հետաձգվեց
14:14 06/08/2020  |  Դատական ռեպորտաժներՄեկնարկել է Սերժ Սարգսյանի գործով դատական նիստը. Սերժ Սարգսյանը չի մասնակցում

Экс-президент Армении Серж Саргсян созвал первую после отставки пресс-конференцию 08/19/2020   12:22  |  Лента новостей
Стартовала пресс-конференция третьего президента Армении Сержа Саргсяна. До начала пресс-конференции экс-президент Армении предложил присутствующим воздать дань уважения всем участникам Четырехдневной апрельской войны: живым и погибшим.
“В первую очередь вспомним об Адаме Саакяне и Геворке Варданяне. Сегодня их день рождения. Слава им и наша признательность их родителям, близким и всем тем, кто помнит и сегодня воздает им дань уважения”, - сказал Серж Саргсян.
Напомним, Серж Саргсян созвал первую после своей отставки пресс-конференцию по теме Апрельской войны 2016 года.