Կորոնավիրուսից մահացածներից ամենաերիտասարդը եղել է 65, ամենատարեցը՝ 91-ամյա տղամարդ 08/18/2020   11:21  |  Կորոնավիրուս
Կորոնավիրուսից նախօրեին մահացած 8 քաղաքացիներից ամենաերիտասարդը եղել է 65 տարեկան տղամարդ, ամենատարեցը՝ 91։ Այս մասին հայտնում է առողջապահության նախարարությունը։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 65 (տղամարդ), 82 (կին), 70 (տղամարդ), 91 (տղամարդ), 71 (տղամարդ), 69 (կին), 84 (կին) և 79 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 245 է:

За прошедшие сутки в Армении от коронавируса скончались 8 человек: Минздрав представил подробности 08/18/2020 11:50 | Коронавирус
В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались 8 человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
"Скончались 4 женщины (в возрасте 82, 69, 84 и 79 лет) и четверо мужчин (65, 70 лет, 91 и 71 года). У них у всех были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.За сутки в Армении COVID-19 диагностировали у 145 человекВ Минздраве также проинформировали, что накануне умер еще один пациент с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила по другим причинам. Всего таких случаев 245.