Արթուր Վանեցյանն Արցախում հանդիպել է ԱԺ նախագահի հետ 08/18/2020 11:18 | ԼՐԱՀՈՍ
Նախօրեին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել հանդիպում Արցախի ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի և «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի միջև։ Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև «Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի անդամները։ Այս մասին հայտնում են կուսակցության մամուլի ծառայությունից։
Ողջունելով հյուրերին՝ Արթուր Թովմասյանը ներկայացրել է Արցախի ԱԺ գործունեության հիմնական ուղղությունները՝ շեշտելով խորհրդարանում ներկայացված կուսակցությունների միջև վստահության ու համագործակցային մթնոլորտի, ինչպես նաև Արցախի Հանրապետության միջազգային ճանաչման ճանապարհին խորհրդարանական դիվանագիտության կարևորությունը։
Արթուր Վանեցյանը կարևորել է հայկական երկու հանրապետությունների քաղաքական համակարգերում կուսակցությունների դերակատարությունը և միջկուսակցական շփումները ինչպես իշխանության, այնպես էլ ընդդիմության շրջանակում։
«Մենք բաց ենք համագործակցության համար արցախցի մեր գործընկերների հետ՝ հանուն Արցախի հանրապետության միջազգային ճանաչման»,-շեշտել է Արթուր Վանեցյանը։
Կողմերն անդրադարձ են կատարել նաև Արցախի անվտանգության և պաշտպանունակության ամրապնդմանը, տնտեսական զարգացմանն ու համավարակի դեմ պայքարին առնչվող հարցերի։

Мы открыты для сотрудничества с нашими арцахскими коллегами - Ванецян 08/18/2020   11:41  |  Лента новостей
Накануне состоялась встреча спикера Национального собрания Республики Арцах Артура Товмасяна и председателя партии “Родина” Артура Ванецяна. На встрече, которая проходила в парламенте Арцаха, присутствовали также члены партии “Родина”. Об этом сообщили в пресс-службе партии.
Приветствуя гостей, Артур Товмасян представил основные направления деятельности НС Арцаха, подчеркнув важность атмосферы доверия и сотрудничества между представленными в НС партиями, а также парламентской дипломатии на пути международного признания Республики Арцах.
Артур Ванецян придал важность роли партий в политической системе двух армянских республик и межпартийным контактам как в рамках власти, так и оппозиции.
“Мы открыты для сотрудничества с нашими арцахскими коллегами во имя международного признания Республики Арцах”, - подчеркнул Артур Ванецян.
Стороны коснулись также вопросов, касающихся укрепления безопасности и обороноспособности, экономического развития Арцаха и борьбы с пандемией.