Վարչապետն այցելել է ՊՆ N զորամաս 08/10/2020 11:46 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն օգոստոսի 10-ին այցելել է Պաշտպանության նախարարության N զորամաս։ Կառավարության ղեկավարը շրջայց է կատարել զորամասում, ծանոթացել օպերատիվ իրավիճակին և զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից։
Նիկոլ Փաշինյանը շրջել է նաև ճաշարանում, ողջունել նախաճաշող զինծառայողներին և ծանոթացել ճաշացանկին, որը համապատասխանում է Զինված ուժերում ներդրվող նոր սննդակարգին։
Կառավարության ղեկավարն անձնվեր ծառայությամբ աչքի ընկած մի խումբ զինծառայողների խրախուսել է նվերներով և մաղթել խաղաղ ծառայություն։

Пашинян посетил одну из воинских частей 08/10/2020 12:08 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 10 августа посетил воинскую часть N министерства обороны. Глава правительства прошелся по воинской части, ознакомился с оперативной ситуацией и социально-бытовыми условиями военнослужащих. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства.
Никол Пашинян побывал также в столовой, приветствовал завтракающих военнослужащих и ознакомился с меню, которое соответствовало внедряемому в ВС новому порядку питания.
Глава правительства поощрил группу проявивших самоотверженность в ходе несения службы военнослужащих, вручил подарки и пожелал мирной службы.