Ադրբեջանական կողմը խախտել է կրակի դադարեցման ռեժիմը 14 անգամ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 155 կրակոց 07/31/2020 09:18 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հուլիսի 30-ի լույս 31-ի գիշերը և այսօր առավոտյան հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին պահպանվել է հարաբերական անդորր։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Հուլիսի 30-ի լույս 31-ի գիշերը և այսօր առավոտյան հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին պահպանվել է հարաբերական անդորր։
Ադրբեջանական կողմը հրաձգային զինատեսակներից խախտել է կրակի դադարեցման ռեժիմը 14 անգամ հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 155 կրակոց:
Այգեձոր, Չինարի, Այգեպար, Ներքին Կարմիրաղբյուր ուղղություններով տեղակայված մարտական դիրքերի առանձին հատվածներում 10 անգամ

В Минобороны Армении рассказали, как прошла ночь на границе с Азербайджаном 07/31/2020   09:54  |  Лента новостей
На армяно-азербайджанской границе в ночь с 30-го на 31-е июля и утром сохранялось относительное затишье, сообщила пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян.
“Азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня 14 раз, произведя по армянским позициям из стрелкового оружия около 155 выстрелов: 10 раз в направлении Айгедзора, Чинари, Айгепара, Неркин Кармирахпюра, 3 раз в направлении Зангакатуна, Елпина и один раз в направлении Бардзруни", - написала Шушан Степанян на своей странице в Facebook.