Կորոնավիրուսից մահացած 10 անձանցից ամենաերիտասարդը 41-ամյա տղամարդ է 07/31/2020 11:17 | Կորոնավիրուս
Հուլիսի 31-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 38550 դեպք, որոնցից 28997-ն` առողջացած, 738-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8587 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 163736 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 354 նոր դեպք և 631 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 70 (կին), 65 (տղամարդ), 41 (տղամարդ), 61 (տղամարդ), 82 (տղամարդ), 79 (տղամարդ), 72 (տղամարդ), 63 (տղամարդ), 76 (կին) և 64 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 228 է:

В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались 10 человек, среди них – 41-летний мужчина 07/31/2020   11:33  |  Коронавирус
В Армении за прошедшие сутки от коронавируса скончались 10 пациентов, сообщает Министерство здравоохранения республики.
“Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались две женщины (в возрасте 70 и 76 лет) и 8 мужчин (в возрасте от 41 года до 82 лет). У всех у них  были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
В Минздраве также сообщили, что за минувшие сутки скончались еще трое пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила по другим причинам. Всего таких случаев 228.
За истекшие сутки выявлено 354 новых случая заражения коронавирусом, выздоровел 631 пациент.
По положению на утро 31 июля, в Армении зафиксировано 38550 подтвержденных случаев коронавируса. От COVID-19 скончалось 738 человек, выздоровели 28997 пациентов. Фактически на лечении находятся 8587 пациентов. Всего проведено 163736 тестов.