Արթուր Վանեցյանը ԱԱԾ է հրավիրվել նախապատրաստվող նյութերի շրջանակներում 07/30/2020 19:25 | Քաղաքական
ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը հրավիրվել է ԱԱԾ՝ բացատրություն տալու։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեցին ԱԱԾ լրատվական ծառայությունից։
Նրանց փոխանցմամբ՝ Արթուր Վանեցյանի նկատմամբ քրեական գործ հարուցված չէ։
Ավելի վաղ մամուլում տեղեկություն էր տարածվել, թե քրեական գործ է հարուցվել պաշտոնական դիրքը չարաշահելու դեպքի առթիվ, որի հետևանքով պետական բյուջեին հասցվել են վնասներ, ինչը ԱԱԾ-ն չի հաստատում։
ԱԱԾ-ի պարզաբանումը, որ վկայում է, որ Ա.Վանեցյանը ԱԱԾ է հրավիրվել նախապատրաստվող նյութերի շրջանակներում, իսկ թե ինչ դեպքի առթիվ են նախապտարստվում նյութերը՝ ԱԱԾ-ն չմանրամասնեց։

Артура Ванецяна вызвали в СНБ 07/31/2020   00:12  |  Лента новостей
Бывший директор Службы национальной безопасности Армении, председатель партии "Родина" Артур Ванецян вызван в СНБ для дачи разъяснений. Об этом в ответ на запрос "ФактИнфо" сообщили в пресс-центре Службы нацбезопасности.
В ведомстве заявили, что уголовного дела в отношении Артура Ванецяна не возбуждено. Ранее в прессе появилась информация о возбуждении уголовного дела по факту злоупотребления должностными полномочиями, вследствие которого государственному бюджету был нанесен урон. Эти сведения в СНБ не подтверждают.
Пояснение СНБ свидетельствует о том, что А. Ванецяна пригласили в Службу нацбезопасности в рамках подготовки материалов, а в связи с чем ведется подготовка материалов в СНБ не уточнили.