Հակառակորդը երկու անգամ անարդյունավետ կրակ է վարել «Իգլա-Ս» համալիրից. ՊՆ խոսնակ 07/30/2020 09:44 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հուլիսի 29-ի լույս 30-ի գիշերը և այսօր առավոտյան հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին պահպանվել է հարաբերական անդորր։ Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
Նա, մասնավորապես, գրել է. «Ադրբեջանական կողմը հրաձգային զինատեսակներից խախտել է կրակի դադարեցման ռեժիմը 15 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 120 կրակոց:
Ճամբարակի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի առանձին հատվածներում` 2 անգամ
Չինարի, Այգեձոր, Մովսես, Պառավաքար, Կոթի ուղղություններով տեղակայված մարտական դիրքերի առանձին հատվածներում` 8 անգամ
Երասխ, Արենի, Զանգակատուն ուղղություններով տեղակայված մարտական դիրքերի առանձին հատվածներում` 5 անգամ։

Азербайджан открыл огонь по армянским позициям из комплексов "Игла-С" и "Оса-АК" - Минобороны 07/30/2020   10:10  |  Актуальная тема
На армяно-азербайджанской границе в ночь с 29-го на 30-е июля и утром сохранялось относительное затишье, сообщила пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян.
“Азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня 15 раз, произведя по армянским позициям из стрелкового оружия около 120 выстрелов: 2 раза в направлении Чамбарака, 8 раз в направлении Чинари, Айгедзора, Мовсеса, Паравакара, Коти, 5 раз в направлении Ерасха, Арени, Зангакатуна", - написала Шушан Степанян на своей странице в Facebook.
Пресс-секретарь Минобороны Армении также сообщила, противник по одному разу дважды вел безрезультатный огонь из комплексов "Игла-С" и "ОСа-АК" (по одному разу).