Խաչատուր Սուքիասյանի եղբոր կողմից մոսկվաբնակ գործարարին ծեծի ենթարկելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 07/29/2020 11:46 | Քրեական խրոնիկոն
Հայտնի գործարար Խաչատուր Սուքիասյանի, նույն ինքը՝ Գռզոյի կրտսեր եղբոր կողմից մոսկվաբնակ գործարարի Օնիկ Կարապետյանին ծեծի ենթարկելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Ոստիկանության լրատվության վարչության պետի տեղակալ Էդգար Ջանոյանից։
Նրա փոխանցմամբ՝ քրեական գործն ուղարկվել է ՔԿ՝ նախաքննության։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ միջադեպը տեղի է ունեցել «ՍԻԼ Կոնցեռն» ՍՊԸ-ի հիմնադիր, գործարար Խաչատուր Սուքիասյանին պատկանող գրասենյակներից մեկում՝ հուլիսի 21-ի ուշ երեկոյան, գործարարի նկատմամբ կիրառված բռնության ժամանակ կոտրել են գործարարի քիթը։ Ընդ որում՝ մամուլում հայտնվել էր նաեւ գործարարի լուսանկարը՝ բռնության հետքերով։
Կատարվածի մասին ոստիկանությունը հաղորդում էր ստացել հուլիսի 22-ին Էրեբունի բաժնում, որի ժամանակ քաղաքացին հայտնել էր, որ նախորդ օրը՝ ժամը 23–ին Զավարյան փողոցում վիճաբանության ժամանակ իրեն ծեծի են ենթարկել։

Уголовное дело возбуждено по факту избиения братом Хачатура Сукиасяна бизнесмена из Москвы 07/29/2020   12:03  |  Криминальная хроника
По факту избиения младшим братом известного предпринимателя  Хачатура Сукиасяна(Грзо) проживающего в Москве предпринимателя Оника Карапетяна возбуждено уголовное дело. Об этом “ФактИнфо” сообщил заместитель начальника информационного управления Полиции Эдгар Джаноян.
По его словам, уголовное дело направлено на расследование в СК.
Ранее сообщалось, что инцидент произошел 21 июля вечером в одном из офисов, принадлежащих основателю ООО "Сил концерн", предпринимателю Хачатуру Сукиасяну. Во время избиения бизнесмену разбили нос. В прессе появились фотографии, на которых был запечатлен предприниматель со следами насилия на теле.
По факту произошедшего в эребунийский отдел Полиции 22 июля поступило заявление. Гражданин сообщил, что накануне в 23:00 в ходе ссоры на улице Заваряна его подвергли избиению.