Որոշ կայքեր սկսել են առաջարկել ՌԴ-ից ՀՀ կանոնավոր չվերթների տոմսեր. դեսպանության նախազգուշացումը 07/27/2020 14:59 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև կանոնավոր ավիափոխադրությունների վերսկսման գործընթացը դեռևս ավարտված չէ, իսկ չվերթների վերսկսկման ժամկետները քննարկման փուլում են:
Ռուսաստանում Հայաստանի դեսապանությունը խորհուրդ է տալիս Հայաստան մեկնել ցանկացող քաղաքացիներին ավիատոմսեր ձեռք բերելու հարցում առաջնորդվել միայն չվերթների վերականգնման մասին պաշտոնական տեղեկատվությամբ՝ այլևայլ խնդիրներից խուսափելու նպատակով։
Դեսպանությունից հայտնել են, որ ավիատոմսերի վաճառքի ռուսաստանյան որոշ կայքեր այս օրերին սկսել են առաջարկել ս/թ․ օգոստոսի 1-ից ՌԴ տարբեր քաղաքներից դեպի Հայաստան կանոնավոր չվերթների տոմսեր, մինչդեռ երկու պետությունների միջև կանոնավոր ավիափոխադրման վերսկսման գործընթացը դեռևս ավարտված չէ, իսկ չվերթների վերսկսման ժամկետները՝ քննարկման փուլում են։
«Ելնելով նշվածից՝ խորհուրդ ենք տալիս Հայաստան մեկնել ցանկացող քաղաքացիներին ավիատոմսեր ձեռք բերելու հարցում առաջնորդվել միայն չվերթների վերականգնման մասին պաշտոնական տեղեկատվությամբ՝ այլևայլ խնդիրներից խուսափելու նպատակով։ Կանոնավոր չվերթների վերականգնման ժամկետների հստակեցման վերաբերյալ տեղեկատվություն ստանալուն պես կհայտնենք»,- տեղեկացրել են դեսպանությունից:
Առաջիկայում դեռևս շարունակվելու են իրականացվել չարտերային չվերթները։ Դրանց ժամանակցույցը մշտապես հրապարակվում է դեսպանության սոցիալական ցանցերի էջերում։

Посольство Армении в РФ предупреждает: процесс возобновления регулярных авиарейсов пока не завершен 07/27/2020   16:07  |  Информационная платформа
Процесс возобновления регулярных авиаперевозок между двумя странами пока не завершен, а сроки возобновления рейсов находятся в стадии обсуждения. Об этом говорится в заявлении, опубликованном на странице посольства Армении в России в Facebook.
"Некоторые российские сайты по продаже авиабилетов в эти дни начали предлагать с 1 августа текущего года билеты на регулярные рейсы из разных городов РФ в Армению. Между тем, отметим, что процесс возобновления регулярных авиаперевозок между двумя странами пока не завершен, а сроки возобновления рейсов находятся в стадии обсуждения.
Исходя из вышеотмеченного, советуем желающим отправиться в Армению гражданам в вопросе приобретения авиабилетов руководствоваться лишь официальной информацией о возобновлении рейсов во избежание других проблем", - отмечается в заявлении.
В посольстве заявили, что с появлением информации о сроках возобновления регулярных рейсов, сообщает об этом.
В то же время в посольстве заявили, что в ближайшее время еще продолжится выполнение чартерных рейсов.
"Их график мы постоянно публикуем на наших страницах в социальных сетях", - говорится в заявлении.
Напомним, что Отметим также, что для возвращения из России в Армению граждане пока не могут пользоваться сухопутной дорогой. КПП «Верхний Ларс» по-прежнему открыт исключительно для грузоперевозок».
В дипмиссии напомнили, что в течение всего периода действующего в Армении чрезвычайного положения сохраняется запрет на въезд в Республику Армения лиц, не являющихся гражданами РА или членами семьи гражданина РА, а также лиц, не имеющих права на законное проживание на территории Республики Армения.
"Отметим также, что для возвращения из России в Армению граждане пока не могут пользоваться сухопутной дорогой. КПП "Верхний Ларс" по-прежнему открыт исключительно для грузоперевозок", - отмечается в заявлении.