Այս գիշեր հայերը վրեժխնդիր են եղել ու Մոսկվայում ադրբեջանական ռեստորան ջարդուխուրդ արել 07/24/2020   13:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս գիշեր մի խումբ հայեր հարձակվել են Մոսկվայում գործող ադրբեջանական «1001 գիշեր» ռեստորանի վրա՝ ի պատասխան ադրբեջանցիների կողմից հայերի նկատմամբ կիրառված բռնությունների։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ այս գիշեր Մոսկվայում քաոսային իրավիճակ է ստեղծվել. Ադրբեջանցիները հարձակվել են միայնակ գտնվող հայերի վրա՝ ծեծել, ջարդել մեքենաները:
Հրապարակված տեսանյութերում երեւում է, թե ինչպես են ադրբեջանցի խուլիգաններն իրենց մայրենի լեզվով խոսելով, ծեծում հայերին, որոնք նրանց դեմ առ դեմ էին հայտնվել միայնակ:
Այսօր առավոտյան հայտնի դարձավ, որ ՌԴ իրավապահներն սկսել են ակտիվ գործողություններ իրականացնել ու ձերբակալել բռնարար ադրբեջանցիներին։
13:06 24/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցիները հայտնում են, որ ռուսաստանցի հայերի որսն այսօր շարունակվելու է
12:45 24/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄոսկվայում վաղ առավոտյան սկսվել են հայերի վրա հարձակված ադրբեջանցիների ձերբակալությունները
09:40 24/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄոսկվայում Ադրբեջանցիները խմբերով հարձակվում են հայերի վրա
23:01 23/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ դեսպանը հայտնել է «Քո տունը» ցանցում հայկական ապրանքների անհետացման մասին
15:54 19/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲարեգործական ակցիա մոսկվացիների համար. հայկական ծիրան են բաժանում մայրաքաղաքի բնակիչներին (լուսանկարներ)
11:30 19/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄոսկվայում տեղի կունենա հայկական ծիրանի բաշխման բարեգործական միջոցառում
16:29 18/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե ադրբեջանցիները չդադարեցնեն հայերի հետ ընդհարումները, «Ֆուդ սիթի» շուկան պարզապես կդադարի գոյություն ունենալ

Армяне отомстили за учиненное азербайджанцами насилие над соотечественниками в Москве 07/24/2020   14:01  |  Лента новостей
Минувшей ночью группа армян напала на действующий в Москве азербайджанский ресторан "Тысяча и одна ночь" в ответ на учиненное азербайджанцами в отношении армян насилие.
Как уже ранее сообщило агентство, минувшей ночью в Москве разъяренная толпа азербайджанцев избила водителя машины с армянскими номерами и разгромила его автомобиль. Группа азербайджанцев также напала на пожилого армянина.
В появившихся в Сети видеоматериалах видно, как азербайджанские хулиганы, переговариваясь на своем языке, избивают армянина, который оказался один против них.В Москве азербайджанцы толпами нападают на армян(ВИДЕО)Сегодня утром стало известно, что правоохранительные органы РФ начали спецоперацию по задержанию азербайджанцев, напавших на армян.