Կորոնավիրուսից մահացած 4 անձանցից ամենաերիտասարդը 65-ամյա կին է, ամենատարեցը՝ 90-ամյա կին 07/24/2020   11:20  |  Կորոնավիրուս
Հուլիսի 24-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 36613 դեպք, որոնցից 25734-ն` առողջացած, 692-ը` մահվան ելքով: Այս մասին հայտնում են  Առողջապահության նախարարությունից ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9969 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 153814 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 451 նոր դեպք և 490 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 89 (տղամարդ), 90 (կին), 65 (կին) և 88 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 218 է:
10:50 23/07/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում կորոնավիրուսով վարակակիրների թիվն ավելացել է 469-ով
19:20 22/07/2020  |  ԿորոնավիրուսԵՄ-ն և ԱՀԿ-ն COVID19-ի դեմ պայքարի շրջանակում շարունակում են աջակցել Հայաստանին

В Армении за минувшие сутки от коронавируса нового типа скончались 4 человека 07/24/2020 12:03 | Коронавирус
В Армении за минувшие сутки от коронавируса нового типа скончались 4 человека, сообщает Министерство здравоохранения республики.
"Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались три женщины (в возрасте 65, 88 и 90 лет) и один мужчина (в возрасте 89 лет). У них всех были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
В Минздраве отметили также, что за истекшие сутки скончался еще один пациент с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила по другим причинам. Всего таких случаев 218.
За минувшие сутки в Армении выявлен 451 новый случай заражения коронавирусом нового типа, выздоровели 490 пациентов.
По данным на утро четверга, 24 июля, в Армении подтверждено 36613 случаев коронавируса. От COVID-19 скончались 692 человека, излечились 25734 пациента. Фактически на лечении находятся 9969 пациентов. Всего проведено 153814 тестов.