Մոսկվայում BMW մակնիշի մեքենայի հայ վարորդին ադրբեջանցիները դանակի երկու հարված են հասցրել մեջքից, ուղևորն ունի կոտրվածքներ 07/24/2020 16:02 | ԼՐԱՀՈՍ
Այս գիշեր ադրբեջանցիների կողմից Մոսկվայում BMW մակնիշի մեքենայի վրա կատարված հարձակման հետեւանքով տուժել է երկու հայ՝ մեկը դանակահարվել է, մյուսն ստացել կոտրվածքներ։
«Փաստինֆոն» հեռախոսազրույց է ունեցել ջարդուխուրդ եղած BMW մակնիշի մեքենայի նախկին սեփականատիրոջ հետ: Վերջինս պատմեց որ մեքենան վաճառել էր հարազատ մարդու՝ վարորդը ՌԴ քաղաքացի է՝ ազգությամբ հայ։ Դեպքի ժամանակ մեքենայի մեջ՝ նոր սեփականատերը եղել է ընկերոջ հետ եւ երկուսն էլ դաժան բռնության ենթարկվել։
«Վարորդը և մեքենայի մեջ գտնվող ուղևորը մարմնական վնասվածքներ են ստացել. վարորդին երկու անգամ դանակով հարվածել են մեջքին։ Ուղևորը 30 տարեկան է, ունի դիմածնոտային և կողերի կոտրվածք։ Հիմա վարորդի վիճակը դրական է և գտնվում է ոստիկանությունում»։
Մեր զրուցակիցը պատմեց, որ ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանը զանգել է իրեն եւ ինքը տրամադրել է տուժած հայերի տվյալները՝ խոստացել ամեն հարցում աջակցել:
Մեքենայի նախկին սեփականատերը կատարվածը համարում է վայրագություն ։
«Մեքենայի դիմացը փակել են, հետևից մոտեցել և գլխին հարվածել»։
«Ռուսաստանի հայ համայնքը հարցը այսպես չի թողնելու», - ասում է երիտասարդը, պլանավորում են հարցը բարձրաձայնել, այդ թվում ցույցերի միջոցով։

Азербайджанцы дважды ударили водителя-армянина ножом в спину: известны новые подробности ночного нападения 07/24/2020 16:28 | Лента новостей
Двое армян пострадали в результате нападения азербайджанцев на автомобиль марки BMW в Москве этой ночью; одному из них нанесли ножевые ранения, у второго диагностировали переломы.
ИА “ФактИнфо” связалось по телефону с бывшим владельцем разгромленного азербайджанцами автомобиля марки BMW. Он рассказал, что машину продал родному человеку, что его водит гражданин РФ армянского происхождения. Во время инцидента новый владелец автомобиля находился вместе с другом. Оба подверглись жестокому избиению.
“Водитель и находившийся в салоне машины пассажир получили телесные повреждения. Водителя дважды ударили ножом в спину. Пассажиру – 30 лет. У него повреждения челюстно-лицевой области и перелом ребер. Сейчас состояние водителя удовлетворительное, он находится в Полиции”, - рассказал он.
Собеседник агентства также сообщил, что посол Армении в РФ позвонил ему, и он предоставил ему данные пострадавших армян, пообещал оказать содействие в любом вопросе.
Бывший владелец авто считает произошедшее зверством.
“Перекрыли путь машине спереди и сзади ударили по голове. Армянская община России это так не оставит”, - сказал молодой человек. Он заявил, что они планируют поднять вопрос, в том числе и посредством акций.