Մեկնարկել են հայ-ռուսական ՀՕՊ համակարգի պլանային վարժանքներ, կմշակվեն ԱԹՍ-ի դեմ պայքարի նոր ձևեր. ՊՆ խոսնակ 07/23/2020   12:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մեկնարկել են հայ-ռուսական միավորված ՀՕՊ համակարգի պլանային վարժանքներ, որոնց նպատակն է ուսումնասիրել հետախուզահարվածային ԱԹՍ-ի հակազդման մեթոդները։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Վարժանքների ընթացքում կմշակվեն ԱԹՍ-ի դեմ պայքարի նոր ձևեր՝ հակազդման համակարգի կատարելագործման նպատակով։
Պարապմունքներին և մշակումներին մասնակցում են հայկական և ռուսական զենիթահրթիռային համալիրների, հայկական և ռուսական կործանիչ ավիացիայի, ՀՀ ԶՈւ զենիթահրետանային միջոցների բոլոր ստորաբաժանումների հիմնական հրամանատարները»,-գրել է նա:
08:33 22/07/2020  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱդրբեջանական հատուկ նշանակության ստորաբաժանման ձեռնարկած անհաջող հարձակումից հետո կատարվում է լրահետախուզում. Շուշան Ստեփանյան

Объединенная система ПВО Армении и России разрабатывает новые методы борьбы с беспилотниками 07/23/2020   13:09  |  Лента новостей
Стартовали плановые учения армяно-российской объединенной системы ПВО, целью которых является изучение методов противодействия разведывательно-ударным беспилотных летательных аппаратов. Об этом сообщила пресс-секретарь Министерства оборины Армении Шушан Степанян.
“В ходе тренировок будут разработаны новые методы борьбы с БПЛА с целью усовершенствования системы противодействия. Участие в занятиях и разработках принимают основные командиры расчетов армянских и российских зенитных ракетных комплексов, армянской и российской истребительной авиации,а также  всех подразделений зенитно-ракетных средств ВС РА”, - написала она.