Կորոնավիրուսից մահացած 16 անձանցից ամենաերիտասարդը 49-ամյա տղամարդ է 07/22/2020   11:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 22-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 35693 դեպք, որոնցից 24766-ն` առողջացած, 678-ը` մահվան ելքով:
Առողջապահության նախարարությունից  հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10032 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 149898 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 439 նոր դեպք եւ 560 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 60 (տղամարդ), 73 (տղամարդ), 66 (կին), 56 (կին), 60 (տղամարդ), 76 (տղամարդ), 69 (կին), 71 (տղամարդ), 49 (տղամարդ), 78 (տղամարդ), 54 (կին), 85 (կին), 85 (կին), 73 (տղամարդ), 61 (կին) եւ 59 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 217 է:

За минувшие сутки в Армении от коронавируса скончались 16 человек – Минздрав представил подробности 07/22/2020   11:55  |  Коронавирус
За прошедшие сутки в Армении от коронавируса скончались 16 человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
Среди умерших -  восемь женщин в возрасте от 54 до 85 лет и 8 мужчин в возрасте от 49 до 78 лет.
В Минздраве отметили также, что за истекшие сутки скончались еще двое пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила по другим причинам. Всего таких случаев 217.
За минувшие сутки в Армении выявлено 439 новых случаев заражения коронавирусом нового типа, выздоровели 560  пациентов.
По данным на утро среды, 22 июля, в Армении подтверждено 35693 случая коронавируса. От COVID-19 скончались 678 человек, излечились 24766 пациентов. Фактически на лечении находятся 10032 пациента. Всего проведено 149898 тестирований.