Ադրբեջանական հատուկ նշանակության ստորաբաժանման ձեռնարկած անհաջող հարձակումից հետո կատարվում է լրահետախուզում. Շուշան Ստեփանյան 07/22/2020 08:33 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հուլիսի 21-ին, ժամը 22:30-ի սահմաններում հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում տեղակայված «Անվախ» դիրքի ուղղությամբ ադրբեջանական ԶՈւ հատուկ նշանակության ստորաբաժանման ձեռնարկած անհաջող հարձակումից հետո կատարվում է լրահետախուզում, - քիչ առաջ հայտարարել է ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ հուլիսի 21-ին` ժամը 22:30-ին «Անվախ» դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի հատուկ նշանակության ստորաբաժանումը ձեռնարկել է հերթական հարձակումը: Հայկական ԶՈւ ստորաբաժանումը հետ է մղել հակառակորդի գրոհը` պատճառելով զգալի կորուստներ:
Ըստ նախնական տվյալների` հակառակորդի հատուկ նշանակայինները բացի կորուստներից ունեն նաև ծուղակում մնացած զինծառայողներ:

Доразведка проводится после ночной неудачной атаки азербайджанского спецназа – Минобороны Армении 07/22/2020   09:20  |  Актуальная тема
После предпринятой подразделением специального назначения азербайджанских ВС накануне вечером неудачной атаки в направлении позиции "Бесстрашный" на северо-восточном участке армяно-азербайджанской границы проводится дополнительная разведка. Об этом сообщила пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян на своей странице в Facebook.
Ранее она сообщила, что накануне в 22:30 подразделение специального назначения противника предприняло очередную атаку в направлении позиции "Бесстрашный".
"Подразделение ВС Армении отбилo атаку противника, нанеся ему ощутимые потери. По предварительным данным, помимо потерь, часть азербайджанских спецназовцев осталась в ловушке. У армянской стороны потерь нет", - сообщила Степанян.