Կորոնավիրուսից մահացած 12 անձանցից ամենաերիտասարդը 63-ամյա տղամարդ է, իսկ ամենատարեցը՝ 94-ամյա կին 07/21/2020 11:26 | Կորոնավիրուս
Հուլիսի 21-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 35254 դեպք, որոնցից 24206-ն` առողջացած, 662-ը` մահվան ելքով:
Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10171 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 148180 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 273 նոր դեպք և 704 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 75 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 71 (կին), 65 (տղամարդ), 83 (տղամարդ), 92 (կին), 94 (կին), 85 (կին), 83 (կին), 80 (տղամարդ), 63 (տղամարդ) և 89 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 6 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 215 է:

За минувшие сутки в Армении от коронавируса скончались 12 человек - Минздрав 07/21/2020   11:36  |  Коронавирус
За прошедшие сутки в Армении от коронавируса скончались 12 человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
Среди умерших -  шесть женщин в возрасте от 71 года до 94 лет и шестеро мужчин в возрасте от 63 до 83 лет.
В Минздраве отметили также, что за истекшие сутки скончались еще шестеро пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила по другим причинам. Всего таких случаев 215.
За минувшие сутки в Армении выявлено 273 новых случая заражения коронавирусом нового типа, выздоровели 704 пациента.
По данным на утро вторника, 21 июля, в Армении подтверждено 35254 случая коронавируса. От COVID-19 скончались 662 человека, излечились 24206 пациентов. Фактически на лечении находится 10171 пациент. Всего проведено 148180 тестирований.