Ժամկետային պարտադիր զինծառայողները դիմել են իրենց հրամանատարությանը` խնդրելով դադարեցնել զորացրումները. ՊՆ խոսնակ 07/20/2020   11:04  |  Մեկնաբանություն
Բազմիցս ենք ականատես եղել մեր զինծառայողների հայրենասիրության դրսևորումներին: Այսօր էլ մեր տղաները վերստին ապացուցում են իրենց անմնացորդ նվիրումը հայրենիքին և ժողովրդին: Այս մասին ֆեյսբուքյան  իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«3-րդ զորամիավորման բոլոր զորամասերի զորացրման ենթակա ժամկետային պարտադիր զինծառայողները միահամուռ դիմել են իրենց հրամանատարությանը` խնդրելով դադարեցնել զորացրումները և թույլատրել շարունակել ծառայությունը իրենց համածառայակիցների ու հրամանատարների կողքին, քանի դեռ հաղթանակի վերջակետը դրված չէ և քանի դեռ հակառակորդը ոտնձգությունների մտադրություն ունի:
Չնայած պաշտպանության նախարարությունը հանդես էր եկել հայտարարությամբ, որ կամավորագրվելու անհրաժեշտություն չկա և ՀՀ զինված ուժերը պատվով կատարում են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները, այնուամենայնիվ, միևնույն ժամանակ արդեն զորացրված նախկին զինծառայողները, ինչպես ՀՀ-ում, այնպես էլ Արցախում, և հատկապես այն զորամասերի, որոնց ուղղությամբ վերջին օրերին արձանագրվեցին ադրբեջական զինված ուժերի նախահարձակ գործողություններ, դիմում են զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության տարածքային ստորաբաժանումներ (զինկոմիսարիատներ)` հայտնելով պատրաստակամություն ու վճռականություն իրենց ծառայավայր հանդիսացող զորամասերում կանգնելու մեր զինծառայողների կողքին և պաշտպանելու երկրի սահմանը»,-գրել է ՊՆ խոսնակը։

Военнослужащие-срочники отказываются от демобилизации – пресс-секретарь Минобороны Армении 07/20/2020   11:36  |  Лента новостей
Военнослужащие срочной службы 3-го армейского корпуса Вооруженных сил Армении, проходящие службу в Тавушской области, обратились к командованию с просьбой приостановить их демобилизацию и разрешить им остаться рядом с командирами до тех пор, пока не поставлена  точка в победе и пока противник вынашивает намерение на новые посягательства. Об этом пресс-секретарь Минобороны Шушан Степанян сообщила в понедельник на своей странице в Facebook.
"Мы неоднократно были свидетелями проявлений патриотизма наших солдат, и сегодня они доказывают свою беззаветную преданность стране и народу", - написала Шушан Степанян.
По ее словам, хотя министерство обороны уже заявляло, что необходимости в добровольцах нет, и Вооруженные силы с честью справляются с поставленными пред ними задачами, тем не менее, бывшие военнослужащие как в Армении, так и в Арцахе и особенно тех воинских частей, в направлении которых в последние дни были зафиксированы наступательные действия азербайджанских ВС,  обращаются в военкоматы, выражая готовность и решимость вернуться в воинские части, поддержать наших военнослужащих и вместе  с ними защищать границу страны.