Դատարանը բավարարել է սնանկության դատավոր Գևորգ Նարինյանին կալանավորելու մասին միջնորդությունը 07/20/2020 11:36 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանի նախագահությամբ, բավարարել է Սնանկության դատարանի դատավոր Գևորգ Նարինյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին ԱԱԾ քննիչի միջնորդությունը։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեցին ԲԴԽ-ից։
Նշենք, որ դատավոր Գևորգ Նարինյանը հայտնի լուրերի մեկնաբան Քրիստինե Մելքոնյանի ամուսինն է։
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ հուլիսի 14-ին ԱԱԾ-ն քննչական գործողություններ էր իրականացնում Սնանկության դատարանում։ ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը հուլիսի 16-ին միջնորդություն էր ներկայացրել ՀՀ ԲԴԽ՝ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում քննվող քրեական գործի շրջանակներում 2 դատավորների նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու և նրանց ազատությունից զրկելու համաձայնություն ստանալու նպատակով: Հուլիսի 17-ին ԲԴԽ-ն, քննության առնելով ՀՀ գլխավոր դատախազի կողմից ներկայացված միջնորդությունները ՀՀ սնանկության դատարանի դատավորներ Գևորգ Նարինյանի և Արա Կուբանյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու համաձայնության հարցի վերաբերյալ, որոշել է բավարարել այն։

Суд в Ереване удовлетворил ходатайство об аресте судьи по делам о банкротстве Геворка Нариняна 07/20/2020   11:52  |  Лента новостей
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна удовлетворил ходатайство следователя Службы национальной безопасности об избрании в отношении судьи суда по делам о банкротстве Геворка Нариняна меры пресечения в виде заключения под стражу. Об этом в ответ на запрос “ФактИнфо” сообщили в Высшем судебном совете Армении.
Отметим, что Геворк Наринян является мужем известной телеведущей Кристине Мелконян.
Ранее сообщалось, что 14-го июля СНБ провела следственные действия в суде по делам о банкротстве. 16-го июля генеральный прокурор Армении Артур Давтян подал в ВСС ходатайства о даче согласия на возбуждение уголовного преследования в отношении двух судей и лишении их свободы в рамках уголовного дела, расследуемого в следственном департаменте СНБ. 17-го июля ВСС, взяв на рассмотрение поданные генпрокурором ходатайства о возбуждении уголовного преследования в отношении Геворка Нариняна и Ары Кубаняна, постановил удовлетворить их.
14:31 20/11/2019  |  Судебный репортажВ Армении обвиняемый в получении взятки судья приговорен к 7 годам лишения свободы
15:07 13/06/2019  |  Судебный репортажОбвиняемый во взяточничестве судья подал в ССС заявление о преступлении