Ադրբեջանը Հայաստանի սահմանը գնդակոծել է երրորդ կողմի հրահրման ֆոնին. Նիկոլ Փաշինյան 07/17/2020 23:44 | ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանական զորքերը Հայաստանի սահմանը գնդակոծում են երրորդ կողմի հրահրման ֆոնին, - Մինսկում Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այնպես ստացվեց, որ մեր հանդիպումը համընկնում է հայ-ադրբեջանական սահմանում լարվածության աճի հետ: Ես հույս ունեմ` Դուք տեղեկացված եք, որ դեռևս հայտնի չէ ինչպես և ինչու, բայց ադրբեջանական զորքերը որոշել են գնդակոծել Հայաստանի սահմանը: Ես տեղեկություններ կփոխանցեմ Ձեզ այդ իրադարձության և ընթացիկ իրավիճակի մասին: Ցանկանում եմ ընդգծել, որ այդ իրադարձությունները տեղի են ունենում երրորդ կողմի հրահրման ֆոնին և դա դեռ պետք է հասկանալ ո՞վ, ինչո՞ւմ և ինչո՞ւ է հետաքրքրված», - հանդիպման ժամանակ ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ավելացրել`«Կարծում եմ` սա նույնպես շատ կարևոր թեմա է և մենք այսօր կքննարկենք նաև այդ հարցը»:

Пашинян на встрече с Мишустиным: Азербайджан решил атаковать границу Армении на фоне подстрекательства третьей стороны 07/18/2020 00:26 | Лента новостей
Азербайджанские войска решили атаковать границу Армении на фоне подстрекательства третьей стороны, заявил премьер-министр Никол Пашинян на встречес председателем правительства Российской Федерации Михаилом Мишустиным в Минске.
"Так получилось, что наша встреча совпадает с ростом напряженности на армяно-азербайджанской границе. Я надеюсь, Вы проинформированы, что пока не известно, как и почему, но азербайджанские войска решили атаковать границу Армении. Я проинформирую Вас об этом событии, про текущую ситуацию. Я хочу подчеркнуть, что эти события происходят на фоне подстрекательства третьей стороны, и все еще нужно понять, кто, в чем и зачем заинтересован. Я думаю, что это тоже очень важная тема, и мы сегодня обсудим еще и этот вопрос”, - сказал Пашинян.