Բերդ, Այգեպար, Չինարի, Ներքին Կարմիրաղբյուր, Նորաշեն խաղաղ համայնքներում թշնամու թիրախում. եղել են բնակավայրերը. ՄԻՊ-ը տեսանյութ է տարածել 07/17/2020   04:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը տարածել է ադրբեջանական վայրագությունները փաստող տեսանյութ:
«Կարող եք տեսնել հիմա ինքներդ իրական վիճակը։
Հայաստանի Տավուշի մարզի Բերդ, Այգեպար, Չինարի, Ներքին Կարմիրաղբյուր, Նորաշեն խաղաղ համայնքներում Մարդու իրավունքների պաշտպանի երեկվա աշխատանքների մասին տեսանյութն է:
Անկախ իրավապաշտպան աշխատանքը վեր է հանել հավաստի տվյալներ 2020 թվականի հուլիսի 12-ից սկսած Հայաստանի քաղաքացիական բնակավայրերի հրետակոծության վերաբերյալ: Արդյունքների մասին զեկույցը կազմվում է միանգամից անգլերենով՝ հրատապ ռեժիմով՝ 24 ժամ սկզբունքով: Պետք է, որ վաղն արդեն ավարտենք», - նշել է նա:

Артобстрел мирного населения: омбудсмен Армении опубликовал свидетельства азербайджанских зверств(Видео) 07/17/2020 09:47 | Лента новостей
Защитник прав человека(омбудсмен) Армении опубликовал видео, свидетельствующее об азербайджанских зверствах.
“Можете воочию ознакомиться с реальным положением дел. Это видео о вчерашних работах Защитника прав человека в мирных общинах Берд, Айгепар, Чинари Нерки Кармирахбюр, Норашен Тавушской области”, - написал Арман Татоян.
“Независимая правозащитная работа выявила достоверные факты об артобстрелах гражданских населенных пунктов Армении, начиная с 12-го июля. Доклад о результатах составляется на английском языке в срочном порядке, по принципу 24 часов. Скорей всего, завтра закончим”, - отметил он.