«Աղոթում եմ նրանց համար, ովքեր վերջին սրացման ընթացքում սահմանին են». Քիմ Քարդաշյան 07/17/2020   10:44  |  Մեկնաբանություն
Ամերիկյան հայտնի հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրառում է արել, որում անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական սահմանին ծավալվող իրադարձություններին:
«Թեև գլոբալ պադեմիան դեռ շարունակվում է՝  Ադրբեջանը խախտել է  ՄԱԿ-ի կրակի դադարեցման կոչը և հարձակվել է Հայաստանի վրա: Հարձակման թիրախ են դարձել քաղաքացիական ենթակառուցվածքները, և հիմա Ադրբեջանը սպառնում է հարված հասցնել հայկական ԱԷԿ-ին»,- գրել է նա:
«Միջազգային հանրությունը պետք է միջամտի, և օգտագործելով քաղաքական ու դիվանագիտական միջոցները, կանխի լարվածության հետագա աճն ու զոհերը: Ես իմ հայրենակիցների հետ եմ ու աղոթում եմ նրանց համար, ովքեր վերջին սրացման ընթացքում սահմանին են: Կոչ եմ անում խաղաղ հանգուցալուծել այս չհրահրված հարձակումները համավարակի արդեն իսկ բարդ պայմաններում»:
Նա նշել է նաև, որ ԱՄՆ Կոնգրեսը հաջորդ շաբաթ քվեարկելու է Ազգային պաշտպանական ակտում փոփոխությունների  վերաբերյալ օրինագիծը՝ Ադրբեջանին ռազմական օգնությունը արգելելու մասին, որը կարող է օգտագործվել Հայաստանի և Արցախի դեմ:
«Խնդրում եմ ձեր սենատորներին և ներկայացուցիչներին կոչ անել աջակցել Հայաստանին»,- ասվում է գրառման մեջ։
11:42 07/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՔԻՄ Քարդաշյանը կոչ է արել օգնել կորոնավիրուսի հետևանքով տուժած հայկական փոքր բիզնեսին
11:20 05/07/2020  |  Միջազգային լրահոսՔանյե Ուեսթը ցանկացել է դառնալ ԱՄՆ նախագահ
23:22 23/06/2020  |  Անցուդարձ«Քարդաշյանների ընտանիքի միակ գեղեցկուհին» ներքնազգեստով նկարահանվել է կոսմետիկայի գովազդում
21:06 28/05/2020  |  ԱնցուդարձՔարդաշյան քույրերի երիտասարդ արտաքինը հին լուսանկարում տարակուսանք է առաջացրել երկրպագուների շրջանում
23:41 27/05/2020  |  Միջազգային լրահոսՔլոի Քարդաշյանը վաճառքի կհանի շքեղ առանձնատունը
23:18 10/03/2020  |  ԱնցուդարձՔարդաշյանի քույրը բացատրել է մերկ քայլելու ցանկությունը
12:39 14/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՔարդաշյանն օդում թողեց Փաշինյանի չելենջը Panorama.am
11:46 14/12/2019  |  ՄեկնաբանությունԲրավո Քիմ. Նաիրա Զոհրաբյանը՝ Քիմ Քարդաշյանի մասին
00:40 13/12/2019  |  Միջազգային լրահոսՔիմ Քարդաշյանն իր բոլոր հետևորդներին կոչ էր արել զանգել սենատորներին, խնդրել կողմ քվեարկել Ցեղասպանության բանաձևին
21:24 28/11/2019  |  Անցուդարձ70-ամյա սուպերմոդելը վնասակարություն է տեսել Քիմ Քարդաշյանի արտաքինի մեջ

Свяжитесь с сенаторами: Ким Кардашян осудила агрессию Азербайджана и призвала США поддержать Армению 07/17/2020   11:10  |  Лента новостей
Американская звезда реалити-шоу и предприниматель армянского происхождения Ким Кардашян прокомментировала ситуацию на армяно-азербайджанской границе.
“Несмотря на глобальную пандемию, Азербайджан нарушил призыв ООН к глобальному прекращению огня и напал на Армению. Мишенью обстрелов стала гражданская инфраструктура в Армении, а теперь Азербайджан грозится ударить по Армянской АЭС", -  пишет Кардашян в своем микроблоге в Twitter.
Она  призвала международное сообщество задействовать свои политические и дипломатические средства  и предотвратить дальнейшую эскалацию напряженности и человеческие потери.
“Я поддерживаю моих друзей армян и молюсь за тех, которые в результате последнего обострения находятся на границе. Я призываю к мирному разрешению этих неспровоцированных атак во время этой и без того сложной пандемии", - добавила Кардашян.
Она напомнила, что на следующей неделе в Конгрессе пройдет голосование по поправкам в закон о национальной обороне, касающихся того, чтобы запретить предоставление Азербайджану военной помощи, которая будет использована против Армении и Арцаха.
“Прошу  обратитесь к вашим сенаторам и представителям с призывом поддержать Армению", - написала Ким Кардашян.