Իմ եղբոր որդին շատ նվիրված էր մեր հայոց բանակին, և նա ընկավ հերոսի մահով. Գարուշ Համբարձումյանի հորեղբայր 07/16/2020 14:54 | ԼՐԱՀՈՍ
Ամբողջ ազգով սուգ ենք ապրում՝ կորցնելով մեր հերոսներին, որոնք իրենց կյանքը նվիրեցին հայրենիքի բարգավաճման և ապագա միլիոնավոր կյանքեր փրկելու համար։ Այս մասին «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում ասաց Գարուշ Համբարձումյանի հորեղբայրը։
«Իմ եղբոր որդին շատ նվիրված էր մեր հայոց բանակին, և նա ընկավ հերոսի մահով։ Հավերժ փառք մեր բոլոր նահատակներին, նրանք ողջ են, նրանք կապրեն՝ քանի մենք կանք։ Գարուշ ջան, ունես երկու արու զավակ, կմեծանան, քո պակաս թողած գործն ավարտին կհասցնեն» , - ասաց Գարուշ Համբարձումյանի հորեղբայրը՝ նշելով, որ պետք է բոլորս գիտակցենք և հասկանանք, որ մենք ուժեղ ենք և, կորցնելով այս երիտասարդներին, դա չի նշանակում, որ կորցրել ենք ամեն ինչ, հակառակը, դա պետք է մեզ համար լինի խրախուսելու ձև, որ ավելի ամուր և ավելի կայուն կանգնենք մեր երկրի պաշտպանության և զարգացման համար։

Племянник был предан армянской армии и пал смертью храбрых – дядя майора Амбарцумяна 07/16/2020   15:49  |  Лента новостей
Дядя майора Гаруша Амбарцумяна, погибшего при защите Отечества на тавушском участке армяно-азербайджанской границе, заявил, что его племянник был предан армянской армии и пал смертью храбрых, но он будет жить, пока живы его родные.
“Всей нацией скорбим по нашим героям, которые отдали свои жизни за процветание Родины и спасения жизней миллионов людей”, - сказал дядя майора Гаруша Амбарцумяна.
“Дорогой Гаруш, ты больше не с нами, но у тебя есть два сына, которые вырастут и доведут твое дело до конца. Мы сильны и должны стоять еще крепче на защите нашей Родины и развивать ее.", – сказал он.