Նիկոլ Փաշինյանը զոհված տղաներին պարգևատրելու վերաբերյալ միջնորդություն է ուղարկել նախագահին 07/15/2020   10:36  |  Մեկնաբանություն
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ հենց նոր ստորագրել է Հայաստանի պետական սահմանի Տավուշի հատվածի պաշտպանության ժամանակ զոհված՝ մայոր Գարուշ Համբարձումյանին «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի մեդալով, կապիտան Սոս Էլբակյանին Արիության մեդալով, կրտսեր սերժանտներ Սմբատ Գաբրիելյանին եւ Գրիշա Մաթեւոսյանին Մարտական ծառայության մեդալներով հետմահու պարգեւատրելու վերաբերյալ Հանրապետության նախագահին ուղղված միջնորդությունը:
«Խոնարհվում եմ Ձեր եւ Ձեր ընտանիքների առաջ՝ նահատակված եղբայրներ: Մենք պիտի՛ կարողանանք արժանի լինել Ձեզ եւ Ձեր սխրանքին: Եւ կլինե՛նք:
Կեցցե՛ Հայոց հաղթական բանակը»,-գրել է վարչապետը:
14:15 14/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Կառավարությանն ու վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին սպասարկող պաշտոնական կայքերն անհասանելի են
11:17 14/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը նոր որոշում է ստորագրել. Խոսքը «Ֆիզիկայի ինստիտուտի» մասին է
09:59 14/07/2020  |  ՄամուլԻշխանությունն ուժեղացնում է ՀԿ-ները. Ինչ են զեկուցել Փաշինյանին. «Փաստ»
09:54 14/07/2020  |  ՄամուլԱվետարանչական եկեղեցու սպասումները Փաշինյանը չի արդարացրել. «Իրատես»
09:38 14/07/2020  |  ՄամուլՇաբաթ-կիրակին որտե՞ղ է անցկացրել Փաշինյանը. «Իրավունք»
23:19 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջարկում եմ հանուն պետական անվտանգության, օրենքով արգելել կառավարության նիստերի հեռարձակումները. Ավետիք Իշխանյան
22:16 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱյդ պատգամավորի հաջողությունները հիմնականում եղել են խարդավանքների ոլորտում. Սահակյանը՝ Քոչարյանին
18:52 13/07/2020  |  ՎերլուծություններՉստացվեց արդարացնել կիրթ Ալիևի և ադրբեջանցիների սադրանքը
17:15 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀԺ-ն, չունենալով որևէ պատասխան մեր հայցին, փորձում է ուղղակի ձգձգել. փաստաբան

"Мы должны быть достойны Вашего подвига": погибшие в Тавуше армянские военнослужащие будут награждены 07/15/2020   10:53  |  Комментарий
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сообщил о посмертном награждении армянских военнослужащих, погибших при защите тавушского участка госграницы Армении.
"Только что подписал ходатайство президенту Армении о посмертном присуждении медали II степени "За заслуги перед отечеством" майору Гарушу Амбарцумяну, медали "За отвагу" капитану Сосу Элбакяну, медали "За боевые заслуги" младшим сержантам Смбату Габриеляну и Грише Матевосяну, которые погибли при защите государственной границы Армении на участке Тавуша", - написал Никол Пашинян на своей странице в Facebook.
"Преклоняюсь перед Вами и Вашими семьями, погибшие братья. Мы должны быть достойны вас и вашего подвига. И будем. Да здравствует победоносная Армянская армия", - добавил премьер-министр Армении.